אחרי העימותים: המסתננים פונו מיער ניצנה

עשרות שוטרי יס"מ בליווי אנשי רשות ההגירה הגיעו ליער ניצנה בכדי לפנות את מבקשי המקלט האפריקנים היושבים שם בחזרה למתקן הכליאה חולות. השוטרים ניסו לשכנע את מבקשי המקלט להתפנות מרצון, אולם הזרים לא הסכימו, והשוטרים נאלצו לבצע את הפינוי בכוח

בתום שעתיים של עימותים פינו אנשי משטרה והגירה את קבוצת המסתננים האפריקנים שהגיעו לפני יומיים ליער ניצנה. כתוצאה מההתגוששויות, נזקקו מפגינים רבים לטיפול של צוותי מגן דוד אדום, אך אף אחד מהם לא נזקק לפינוי לבית חולים.  כעת צפויים המפגינים לעבור שימוע במתקן הכליאה חולות, שם יוחלט האם להעבירם מהמתקן הפתוח לכלא סהרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל הפינוי בכוח (חדשות 2)

זרים במתקן חולות (חדשות 2)

מבקשי המקלט החליטו שלא להתפנות מרצון, ולפיכך החל פינוי בכוח. הכוחות כללו עשרות שוטרי יס"מ ואף נציגים של רשות ההגירה שהגיעו על מנת לפקח על הפינוי. השוטרים המנהלים את המבצע, ניסו לפתור את הסוגייה בדין ודברים עם המסתננים, וביקשו מהם להתפנות בשקט וללא אלימות. אולם בתום התייעצות פנימית של מבקשי המקלט, הם החליטו להתנגד לפינוי.

במשטרה ניסו בכל דרך לשכנע את מבקשי המקלט להתפנות מרצון. עם זאת, הזרים לא השתכנעו בסופו של דבר, והשוטרים נאלצו להשתמש בכוח. אירוע הפינוי לווה על ידי פעילים חברתיים ופעילי שמאל שדאגו לאפשר את השהייה של מבקשי המקלט ביער ניצנה ואף סיפקו להם אוכל.