כנס חירום: איך נלחמים ב"ישראלי המכוער"?

על רקע הסרטונים שתיעדו יחס משפיל ואלימות כלפי נותני שירות מצד נופשים ישראלים, התכנסו מנהלי ביטחון במלונות לדון בדרכי ההתמודדות. קריוקי לתוך הלילה, עישון בחדרים וקבוצות שיכורים הן רק חלק הבעיות שתיארו. "הסרטונים האלו גורמים נזק אדיר לתיירות בישראל"‎

"נלחמים בישראלי המכוער" (חדשות 2)

נלחמים ב"ישראלי המכוער": על רקע שורת הפרסומים האחרונים אודות התנהגותו של התייר הישראלי כלפי נותני שירות, התקיים הבוקר (שני) כנס בתל אביב שבו השתתפו מנהלי ביטחון במלונות ובכירים במשרד התיירות על מנת לדון בדרך שבה ניתן להתמודד עם התופעה. בדיון עלו וצפו אירועים אלימים רבים ומטרידים שבהם נתקלו נותני השירות במפגש עם הנופש הישראלי האלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאחורי הכנס עמד משרד התיירות שניסה לאמוד את רוחב התופעה, לאחר פרסום סרטון "טיסת השוקולד" וההתפרעות במלון באילת. מנהלי הביטחון שייצגו מלונות מכל הארץ, סיפרו בצער כי מדובר בדבר שבשגרה, והתריעו כי הם צריכים תגבור בכוח אדם על מנת להתמודד עם התופעה כראוי. לדבריהם, אחת הבעיות המרכזיות שבה הם נתקלים, היא חוסר הסמכות הקיימת בידיהם לשמור על הסדר.

אחד ממנהלי הביטחון פירט בפני הנוכחים על כמה מקרים חריגים שאירעו לאחרונה בבית המלון שבו הוא עובד. "ההתנהגויות הללו קיימות כל הזמן, לא אחת אנחנו נקראים לחדרי מלון בגלל תלונות על הפעלת קריוקי בקולי קולות ועל עישון נרגילות", סיפר. "אנשים מביאים מכונות קריוקי מהבית ומפעילים אותן חצי לילה, הם לא נעתרים לבקשות מהקבלה ולאחראי האבטחה לבדו אין דרך להתמודד עם זה".

אין כלים לטפל במתפרעים

איש ביטחון נוסף סיפר על תקרית שבה התעמתו איתו חמישה נופשים שיכורים, אירוע שלמרבה המזל הסתיים בצעקות והטחת עלבונות "בלבד". לדבריו, אירועים דומים נגמרו גם בדחיפות ומכות. קב"ט נוסף של מלון גדול, סיפר כיצד הותקף בפניו לאחר שהוזעק לטפל במשפחה שניסתה להיכנס לחדר האוכל של המלון, על אף שלא שילמה על הארוחה במקום.

חלק ניכר ממנהלי הביטחון מתוסכלים כי באירועים כאלו אין להם די כלים וכוח אדם כדי לטפל במתפרעים, והם נדרשים לנסות להרגיע את האווירה עד שהמשטרה מגיעה - עד אז נגרם נזק רב למלון ולשאר הנופשים הנחשפים לאירועי אלימות במלון בעת חופשתם. במשרד התיירות יודעים להצביע על המקומות הבעייתיים, בעיקר באילת ובים המלח ובתקופות השיא של יולי ואוגוסט, אבל מבינים היטב שהבעיה רחבה הרבה יותר.

בין הדיונים יצאו מנהלי הביטחון ושוחחו אחד עם השני, הם מכירים את המקרים האלו כבר שנים רבות ולא מופתעים מהסרטונים האחרונים שהופצו. "הלקוחות לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו אומרים להם", מספר אחד ממנהלי הביטחון, "יש אנשים שמגיעים ב-5 לפנות בבוקר ומבקשים להיכנס לחדר שהזמינו, הם יודעים ששעת הכניסה היא רק ב-12 בצהריים, כשהם לא מקבלים את מבוקשם מתחילה מהומה".

"הסרטונים הללו גורמים נזק אדיר לתיירות בישראל", אמר אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות הבוקר בכינוס. "המשרד רואה עצמו אחראי ומעורב בכל נושא שקשור בחוויית התייר, הסרטונים האלו מופצים בצורה ויראלית ברשתות החברתיות ובטלוויזיה וזה גורם לנזקים עצומים, גם בחו"ל. תייר שמשלם אלפי דולרים כדי להגיע לישראל ורואה אירוע כזה בלובי חושב פעמיים לפני שהוא מזמין את הכרטיס".

עיקר האלימות - באילת (חדשות 2)

בסוף השבוע: עוד אירועים אלימים במלונות באילת

בתוך כך, נקראו גם בסוף השבוע האחרון שוטרי מרחב אילת לטפל בשורה של מקרי אלימות בבתי המלון בעיר. באחד המקרים, תקף אורח שניסה להיכנס למלון עם מכשיר שהשמיע מוזיקה רועשת, את הקב"ט במקום. במקרה אחר, תקף אדם שהגיע לבקר את חברו במלון, מאבטח בכניסה לחניה סגורה לאחר שלא אושר לו להכניס אליה את רכבו. המאבטח הוטח לרצפה וספג מהלומות בפניו. המשטרה עצרה את שני המעורבים, והחלה בהליכים פליליים נגדם.

"לא נאפשר, קלה כבחמורה, מקרי אלימות והפרת סדר בכל מרחב ציבורי", אמרו היום במשטרת אילת. "נקטנו, ונמשיך לנקוט ביד נוקשה כנגד אלו שבוחרים להרוס את שהותם בעיר. הנפגע העיקרי, לצערנו, הוא אותו אזרח תמים שמגיע לנופש ונאלץ בעל כורחו לצפות במקרה אלימות שונים המתרחשים בסמוך אליו".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv