הערב בת"א: עצרת הזדהות במאבק למען השבת הנערים החטופים

הערב ב-19:00 תערך בכיכר רבין עצרת הזדהות המונית במאבק למען השבת הנערים החטופים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. בעצרת ישתתפו, בין היתר, נשיא המדינה הנכנס, רובי ריבלין, וזמרים מובילים. אמהות החטופים יישאו דברים בעצרת שתערך תחת הכותרת "שרים יחד לשובם". המארגנים: מפגן אחדות ללא שייכות פוליטית

ההכנות לקראת העצרת (המטה להשבת הבנים)

הערב (א') תערך בכיכר רבין בתל אביב עצרת הזדהות המונית במאבק להשבת שלושת הנערים החטופים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. בעצרת, שתערך תחת הכותרת "שרים יחד לשובם". באירוע ייקח חלק גם נשיא המדינה הנכנס, רובי ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עצרת ההזדהות תחל בשעה 19:00 ויישאו בה דברים גם אימהות הנערים, ששבועיים אחרי שבניהם נחטפו מצומת אלון שבות שבגוש עציון, טרם נודע מה עלה בגורלם. מלבד ריבלין, גם הזמרים רמי קליינשטיין, מירי מסיקה, קובי אפללו, דוד ד'אור, קובי אוז וליאור נרקיס אישרו את השתתפותם בעצרת, שינחה אברי גלעד.

מהמטה להשבת הבנים, המארגן את עצרת ההזדהות, נמסר כי מדובר ב"מפגן אחדות והזדהות עם המשפחות ללא כל שייכות פוליטית וללא חלוקה לקבוצות שונות בין אזרחי ישראל". מארגני העצרת מסרו גם כי יוזמת העצרת נולדה לאור ריבוי הפניות מצד אזרחים אשר ביקשו להביע את תמיכתם במשפחות.

כרזת העצרת (המטה להשבת הבנים)


בשבוע שעבר התייחס הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, למאמצים לאיתור שלושת הנערים ואמר כי "ככל שחולף הזמן, גובר החשש לגורלם". מנגד, באותו מעמד הבהיר גנץ כי הנחת העבודה המנחה את צה"ל במאמציו הינה כי החטופים עודם בחיים.

אביו של אייל יפרח, אורי, התראיין הבוקר לתוכנית "העולם הבוקר", ואמר: "אנחנו מקווים שמבחינתו הכל יסתיים לטובה. כרגע הילדים חיים. אני רק חושב מה יהיה כשאייל יחזור". בראיון התייחס האב גם לעצרת שתערך הערב ואמר כי "אנחנו מרגישים שכל עם ישראל עוטף אותנו. המסר הגדול הוא 'בואו נתאחד כולנו למען הבנים'".