אביו של החטוף: "הילדים כרגע בחיים"

17 ימים חלפו מאז נחטפו תלמידי הישיבה אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, והוריהם ממשיכים במאבק להשבתם הביתה. אורי יפרח, אביו של אייל, התייחס בריאיון למאמצים לשחרור הבנים וסיפר על התקווה. "אנחנו משתדלים לחשוב על השמחה שתהיה כשהבנים יחזרו", אמר. הערב תיערך עצרת בכיכר רבין למען החטופים

יותר משבועיים עברו מאז נחטפו שלושת הנערים מצומת אלון שבות שבגוש עציון ובינתיים לא התקבל מהשלושה או מחוטפיהם כל סימן. אורי, אביו של אייל יפרח בן ה-19, מספר כי המשפחות מסרבות לאבד תקווה, ונאחזות באמונה שהילדים עוד יחזרו לביתם בשלום. "אנחנו מקווים שמבחינתו זה יסתיים לטובה, כרגע הילדים הם חיים וזה ברור לכולם", אמר הבוקר (א') יפרח האב בתכנית "העולם הבוקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ישנתי הלילה הרבה שעות", סיפר יפרח. "בסופו של דבר אנחנו ישנים, משום שבן אדם לא יכול בלי לישון, אבל לא ישנים הרבה. אני רק חושב מה יהיה כשאייל יחזור. אנחנו משתדלים לחשוב על השמחה שתהיה כשהבנים יחזרו".

לדברי אביו של אייל, בני משפחות החטופים זוכים לתמיכה רבה מהציבור הרחב. הוא ציין כי הערב צפויה להתקיים עצרת תמיכה בשחרור הבנים בכיכר רבין בתל אביב. "אנחנו לא ספונים בתוך הבית", הדגיש האב. "באים אלינו הרבה מאוד אנשים: משפחה, חברים ופוליטיקאים. בכל השלב הזה השל החטיפה קרה משהו בעם ישראל. ככה גם אומרים לנו וככה זה מרגיש. העם התאחד".

יפרח הוסיף כי העצרת הערב נועדה להעביר מסר של אחדות למען הבנים. "יש אחדות בעם היום בכל הפלגים", הדגיש. "גם חרדים וגם כל הציבור החילוני מתפלל למענם. אנחנו מרגישים את כל העטיפה הגדולה של עם ישראל שעוטף אותנו. המסר הגדול הוא בואו נתאחד ביחד למען הבנים".

"יש אחדות בעם". אייל יפרח

"האמונה מחזיקה אותנו"

יפרח גם התייחס למאבק הבינלאומי של בני המשפחות, ולנאום שנשאה אמו של נפתלי פרנקל, רחל, בפני מועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה בשבוע שעבר. "אנחנו עסוקים במחשבה איך לעזור, אבל אין לנו יכולת לעזור", הסביר. "אין לנו אופציה לשחרר את הילדים. ראינו שכדאי לנסוע לז'נבה כדי לעורר את העולם. אנחנו יודעים שזה כמעט לא יזיז לעולם, אבל אולי יזיז משהו קטן בתוך הלב האטום והקר של האנשים".

עם זאת, יפרח סבור כי בנו אייל וחבריו נפתלי וגיל-עד יחזרו בסופו של דבר הביתה בחיים. "מחזיקה אותנו האמונה", סיפר. "אנחנו משפחות מאמינות ואנשים מאמינים. אנחנו מאמינים שיש פה מהלך אלוקי גדול אבל זה רצון השם זה הקדוש ברוך הוא שמוליך אותנו. אנחנו מקווים שמבחינתו זה יסתיים לטובה. אנחנו מקווים לקבל אותם בחיים. מכאן נובעת התקווה שכך הם יחזרו".