עימותים בין שוטרים למפגינים בוואדי ערה: "מגבים את החטיפה"

מאות מפגינים התעמתו עם כוחות המשטרה במהלך הפגנת תמיכה בעצירים המנהליים בוואדי ערה. מפגינים פרצו אל הכביש, יידו אבנים, תוך שהם קוראים קריאות תמיכה בחטיפת הנערים. שוטרי היס"מ הגיבו ברימוני הלם וגז מדמיע. 7 נפצעו במהלך העימותים. ח"כ זחאלקה בהפגנה: "נתניהו מעדיף גופות של חטופים על פני חטופים חיים"

הפגנת תמיכה בעצירים מנהליים התלקחה היום (ו') למהומות כשמאות שוטרים התעמתו עם מפגינים בוואדי ערה. במהלך המחאה קראו מאות המשתתפים קריאות גיבוי לחטיפת שלושת הנערים ובעד חטיפתם של חיילים ישראליים. 5 מפגינים ושני שוטרים נפצעו קל במהלך העימותים. מפגין אחד נעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההפגנה החלה בשעות אחר הצהריים כשמאות משתתפים פרצו אל הכביש כשהם נושאים דגלי פלסטין וחסמו אותו. שוטרי יס"מ, שאבטחו את המחאה, החזירו אותם לתוך אום אל-פאחם תוך שימוש ברימוני הלם וגז מדמיע.

השוטרים הדפו את המפגינים (פוראת נסאר, חדשות 2)

מן העבר השני החלו מפגינים ליידות אבנים לעבר השוטרים, עמדו בצומת וקראו קריאות תמיכה בחטיפה. השוטרים שוב הדפו את המפגינים, אך פעם אחר פעם חזרו אלו אל הכיכר בכניסה לאום אל-פאחם וגלי העימותים נמשכו.

חברי הכנסת עפו אגבאריה ומוחמד בארכה מחד"ש טענו כי ניסו להידבר עם קציני המשטרה - במטרה להרגיע את הרוחות, אך, לדבריהם, אלו תקפו ודחפו אותם. ח"כ אגבריה אף טען כי נזרק לעברו רימון הלם. במהלך המהומות כביש 65 נחסם משני הצדדים ונפתח לתנועה כעבור כשעה.

"באנו להפגין בעד מאבקם של האסירים הפלסטיניים", אמר בשיחה עם חדשות 2 online חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד). "לא ייתכן מצב שיטילו עוצר על חברון, אין מקום להטיל עונש קולקטיבי על אוכלוסייה פלסטינית בגלל שלושת החטופים".

פיזרו את המפגינים מהכביש (פוראת נסאר, חדשות 2)

ליברמן: "מי שתמך בחטיפה - מחבל"

עוד טען חבר הכנסת כי "המבצע בחברון הוא "תוקפנות". "זה מבצע שבא לפתור את הבעייה בכוח. נתניהו מעדיף גופות של חטופים על פני חטופים חיים".

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן קרא להתייחס אל מי שהצהיר על תמיכה בהפגנה בחטיפת חיילים כאל "מחבל לכל דבר ועניין". ליברמן הוסיף כי "ישוחח עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' על מנת שהמשטרה תפעל בנחישות ובזריזות לעצור את המסיתים ולמצות עימם את מלוא חומרת הדין".

לדבריו, שרי ישראל ביתנו יידרשו ביום ראשון הקרוב לקיים דיון בממשלה או בקבינט במה שכינה "ההקצנה המסוכנת בקרב הנהגת ערביי ישראל ולטפל בכך בצורה יסודית וקשה".

בעיריית אום אל-פאחם התנגדו לקיומה של ההפגנה היום ואף הוציאו הודעה לתקשורת בה הדגישו כי אינם שותפים לה. "ועדת המעקב צריכה לקחת אחריות על זה", זעם גורם בעירייה.