המשפחות אחרי פרסום זהות החוטפים: "סומכים על כוחות הביטחון"

על רקע פרסום שמות חוטפיהם של הנערים, הגיעו מאות חברים ובני משפחות לעצרת תפילה ביישוב נוף איילון. "מניחים שהמידע פורסם בהתאם לשיקול דעת", אמר אביו של גיל-עד שער לחדשות 2 בתגובה לחשיפת השמות. נתניהו: "מצפה מאבו מאזן לפרק את ההסכם עם חמאס"

אחרי פרסום זהות חוטפי שלושת הנערים, אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, התייחס הערב (ה') נציג המשפחות לראשונה למידע בשיחה עם חדשות 2 וביקש להביע אמון במערכת הביטחון שממשיכה במצוד אחר החוטפים. "אנחנו סומכים על כוחות הביטחון ועל מה שהם עושים", אמר אופיר שער, אביו של גיל-עד שער, וציין: "אני מניח שהמידע שפורסם הוא בהתאם לשיקול דעתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות חברים ובני משפחותיהם של הנערים החטופים השתתפו הערב בעצרת שנערכה ביישוב נוף איילון, שבו מתגוררת משפחת פרנקל. ההמון שר וחיבק את המשפחות שעדיין מחכות לאות מהילדים שנחטפו לפני 14 יום.

זמן קצר לאחר פרסום הפרטים אודות החוטפים הגיב גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששב ודרש מאבו מאזן לפרק את ממשלת האחדות שהקים עם חמאס. "לפני כשבועיים אמרתי שמי שביצע את הפשע היו מחבלי חמאס", אמר נתניהו. "היום שב"כ פרסם את שמותיהם של שניים מהחוליה. אני מצפה מאבו מאזן שיעמוד מאחורי מילותיו החשובות מסעודיה, ויפרק את ההסכם שלו עם חמאס".

מחכים לבנים

החוטפים: שני פעילי חמאס מרכזיים

מוקדם יותר הותר לפרסום כי המחבלים שעומדים מאחורי חטיפת הנערים הם שני פעילי חמאס מרכזיים מחברון: עמר אבו אל עיישה, בן 33, ומרוואן קוואסמה, בן 29. קוואסמה ואל עיישה הם אלו שישבו ככל הנראה במכונית שבה נחטפו שלושת הנערים ומיד לאחר מכן נעלמו. במערכת הביטחון ידעו אודות זהותם כבר ביממה שלאחר החטיפה והשב"כ וצה"ל פתחו במצוד נרחב ללכידתם.

שני המחבלים העומדים מאחורי החטיפה משתייכים לגרעין הקשה של חמאס בחברון. מרואן קוואסמה נעצר כבר שהיה בן 18, בגין פעילותו בחמאס, נשפט וריצה עשרה חודשי מאסר עד ששוחרר באוגוסט 2004.

החוטפים (חדשות 2)

בחקירתו האחרונה ב-2010 הודה קוואסמה כי הוא מגוייס לזרוע הצבאית של חמאס באזור חברון מאז שנת 2009, היה מעורב באימונים צבאיים במערות באזור חברון ופעל כדי להשיג חומרי גלם לייצור חומרי נפץ. כמו כן, סיפר כי סייע לארגון בגיוס צעירים נוספים לפעילות. הוא נכלא שוב בישראל עד למרס 2012.

מאמצים לאיתור החוטפים והחטופים (דובר צה"ל)

עמר אבו אל עיישה נעצר לראשונה בנובמבר 2005, נחקר והועבר למעצר מנהלי עד יוני 2006. באפריל 2007 הוא נעצר בשנית לתקופה קצרה. אחיו נהרג בנובמבר 2005 כשניסה להשליך מטען חבלה לעבר כוח צה"ל. אביו נעצר בישראל מספר פעמים בשל פעילות טרור.

המטרה כעת היא לעצור את שני המחבלים העומדים מאחורי החטיפה וגם לאתר את מקום הימצאם של הנערים החטופים. בינתיים, נעצרו על ידי שב"כ, צה"ל והימ"מ מספר חשודים הנחקרים בחשד למעורבותם במעשה.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

בדיקה: מוקד 100 כשל בטיפול בשיחת הטלפון מהחטופים

משפחת החשוד בחטיפה: "לא מאמינים שהוא עשה את זה"

הותר לפרסום: אלו אנשי חמאס שחטפו את הנערים

10 פעילי חמאס נעצרו בידי צה"ל

הרמטכ"ל: ככל שעובר הזמן גובר החשש לחיי החטופים

יעלון: הפעילות נגד חמאס מוצתה ברובה

אמו של נפתלי פרנקל באו"ם: "זכותו של כל ילד לחזור הביתה"