בדיקה: העירייה הנמיכה את הגדרות ברידינג - בשביל הנוף

כשבוע אחרי האסון בו טבעו למוות אב ובתו אחרי שנסחפו למשאבות בתחנת הכוח רידינג, נבדקת אחריות העירייה באירוע. בשנת 2008 הועבר השטח הסמוך לתחנת הכוח מחברת החשמל לעיריית ת"א ושם החליטו ככל הנראה להנמיך את הגדרות במקום - כדי לא להסתיר את הנוף. העירייה: "שטח המעגנה סגור"

חשש לאחריות העיריה. רידינג, ארכיון

כמעט שבוע אחרי האסון, בו נהרגו אב ובתו אחרי שנסחפו למשאבות קירור בתחנת הכוח ברידינג, נבדקת אחריות העירייה בשינוי הגדר שיכלה היתה אולי למנוע את מותם של מיקה ואשר בן-שטרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד לשנת 2008 היה השטח הסמוך לתחנת הכוח שייך לחברת החשמל והגדרות בו היו בגובה של 2.5 מטר. באותה השנה הבעלות עברה לעיריית תל אביב וזו הורתה להנמיך את הגדרות למטר וחצי כדי לא להסתיר את הנוף. עם הזמן נוצר חור בגדר, מה שאפשר מעבר אנשים אל החוף, אליו גם הגיעו האב ובתו ומצאו בו את מותם.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "אנו מצרים על המקרה הטראגי. במקום מוצבים שלטי אזהרה ברורים. שטח המעגנה סגור ולא ניתן להיכנס אלא דרך הים והוא בשליטת חברת החשמל".

הוצבו מאבטחים (אורי, ויקיפדיה)

מאבטחים חמושים הוצבו ליד המשאבות

ביום ראשון האחרון, יממה לאחר האסון, הורתה המשטרה על השבתת המשאבות לאלתר, אך בחברת החשמל הזהירו כי השבתת המשאבות צפויה לגרום לשיבושים באספקת החשמל בתל אביב. עקב כך התנתה המשטרה את הפעלת המשאבות בהצבת שני מאבטחים חמושים במעבר שבין הים לבריכת הקירור - שאינו חסום.

האסון אירע בשבת בשעות הצהריים. האב ובתו הגיעו עם בני משפחתם למקום שאינו מותר לרחצה ויצאו לשוט על גלשן מסוג SAP בחוף רידינג. הם נסחפו לעבר משאבות תחנת הכוח הנמצאת במקום וטבעו למוות.

האם שהיתה בסמוך ראתה את הסירה הפוכה ולא הצליחה לאתר את בעלה ובתה. כוחות מד"א ומשטרה הוזעקו למקום וזמן קצר לאחר מכן נמשו גופותיהם מהמים על ידי צוללנים.