האב שאיבד את אשתו ו-2 מילדיו בתאונה: "הבוקר נפרדנו בנשיקות ועכשיו כולם מתים"

התאונה הקשה ליד כפר מנדא גבתה את חייהם של רג'ד סלאח בת ה-24 ושני ילדיה איברהים בן ה-4 וג'זל בת השנתיים. יחד עמם נהרג גם בן דודם מועתז סוואלחה, בן ה-14. אבי המשפחה סיפר על הבוקר האחרון שלהם ביחד: "לפני שהם נסעו כולם נתנו לי נשיקות. החיים שלי נהרסו, אני עדיין לא מבין מה קרה"‎

ההרוגים בתאונה הקטלנית שאירעה היום (ה') סמוך לכפר מנדא בגליל התחתון הם בני משפחה אחת: איברהים סלאח, בן 4, אחותו ג'זל סלאח בת שנתיים, אמם רג'ד סלאח בת ה-24 ובן דודם מועתז סוואלחה, בן ה-14. כולם היו ברכב הפרטי שהתנגש עם אוטובוס.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבי המשפחה בילאל סלאח מיהר להגיע לבית החולים רמב"ם, שם קיבל את בשורת האיוב על מותם של אשתו ושניים מילדיו. "בכל יום חמישי אשתי נוסעת לנצרת לבקר את אמא שלי עם הילדים", סיפר האב לחדשות 2 Online. "בבוקר היה משהו שקרה פעם ראשונה: הם נישקו אותי בלי סוף. זמן קצר לאחר מכן הגיע הטלפון שבו בישרו לי: 'אשתך עשתה תאונה'. גם אחיין שלי היה איתם וגם הוא נהרג".

הבן איברהים סלאח

מאז היוודע דבר האסון, זורמים המוני חברים ומקורבים אל בתי המשפחות סלאח וסוואלחה. בילאל, אבי המשפחה, יושב כשהוא מכונס בעצמו ומתקשה לעכל את גודל הטרגדיה. קרובי המשפחה סיפרו כי האם שנהרגה נסעה יחד עם ילדיה להחזיר את האחיין מועתז לבית הוריו בכפר מנדא, לאחר ששהה עם בני המשפחה בנצרת בימים האחרונים.

האסון אירע בצהריים כשבני המשפחה נסעו במכונית פרטית בכביש 784. בקטע הכביש שבין כפר מנדא לחנתון התנגש הרכב באוטובוס שנסע בנתיב הנגדי. המשטרה בודקת חשד כי רכב המשפחה, מסוג שברולט, סטה ממסלולו והתנגש חזיתית באוטובוס.  

התינוקת ג'זל סלאח

מסוק של מד"א וניידות טיפול נמרץ הוזעקו למקום ונאלצו לקבוע את מותם של מועתז בן ה-14 ושל אחד מבני דודיו. לאחר החלו לפנות את האם רג'ד, שנפצעה אנושות לבית החולים רמב"ם בחיפה. בדרך נאלצו לקבוע את מותה.

התינוקת ג'זל סלאח נפצעה בתחילה אף היא אנושות ופונתה לרמב"ם בניידת טיפול נמרץ, תוך מאמצי החייאה - אך הם כשלו וצוות בית החולים נאלץ לקבוע גם את מותה. חמישה מנוסעי האוטובוס נפצעו קל, וצוותי מד"א העניקו להם טיפול רפואי במקום.

האחיין מועתז סוואלחה

האב הגיע לזירה והתמוטט

"כשהגעתי ונגלה לעיני גודלו וחומרתו של האירוע התחלתי לטפל בנפגעים - לצערי מותם של שני הילדים והאישה נקבע במקום ולא ניתן היה לעשות דבר כדי לסייע להם", סיפר הפרמדיק אייל הלפמן, שהגיע עם ניידת הנט"ן הראשונה של מד"א לזירה, שתיאר מראות לא קלים של אישה וילדים לכודים ברכב.

"הטלפון צלצל: 'הייתה תאונה'" (כבאות צפון)

קרוביהם של הרוגי התאונה, שקיבלו את הבשורה הקשה על מותם של יקיריהם, הגיעו לבית החולים שבחיפה כשהם ממררים בבכי. האב בליאל סלאח שהגיע לזירה, התעלף במקום ופונה אחרי קבלת טיפול רפואי.