תאונה קטלנית בגליל התחתון: צעירה ושלושה ילדים נהרגו

אוטובוס ורכב פרטי התנגשו בכביש 784, בין כפר מנדא לחנתון. שלושה ילדים בני שנה וחצי, 4 ו-15 נהרגו, שניים מהם אחים. נהגת הרכב הפרטי, אמם של שניים מהם בת 24, נהרגה אף היא. עוד 5 מנוסעי האוטובוס נפצעו קל. נהג האוטובוס: הנהגת סטתה מנתיבה

טרגדיה בגליל התחתון: צעירה בת 24 ושלושה ילדים בגילאי שנה וחצי, 4 ו-15 נהרגו היום (ה') בתאונת דרכים קשה בין אוטובוס לרכב פרטי בכביש 784, בין כפר מנדא לחנתון. שניים מהילדים אחים, והנער הוא קרוב משפחתם. הכביש נסגר לתנועת כלי רכב והמשטרה בודקת חשד שלפיו הרכב הפרטי סטה ממסלולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסוק מד"א וניידות טיפול נמרץ שבמקום נאלצו לקבוע תחילה את מותם של שניים מהילדים והחלו בפינוי נהגת הרכב הפרטי בת ה-30, אמם של שני הילדים הקטנים, שנפצעה אנושות. בדרך לבית החולים רמב"ם בחיפה נקבע מותה. ילדה נוספת כבת 4.5 נפצעה אנושות ופונתה לבית החולים רמב"ם בניידת טיפול נמרץ תוך מאמצי החייאה, אך הם כשלו וצוות בית החולים נאלץ לקבוע את מותה. קרוביהם של הרוגי התאונה, שקיבלו את בשורת האיוב על מותם של יקיריהם, הגיעו לבית החולים רמב"ם שבחיפה כשהם ממררים בבכי.

בעלה של האישה ואביהם של שני הילדים הקטנים הגיע לזירה, התעלף במקום ופונה אחרי קבלת טיפול רפואי. חמישה מנוסעי האוטובוס נפצעו קל, וצוותי מד"א הרבים שהוזעקו לזירה מעניקים להם טיפול רפואי במקום.

מחקירת האירוע עולה כי האוטובוס הגיע מכיוון נצרת לכיוון כפר מנדא, והתנגש ברכב שברולט שנסע ככל הנראה בכיוון הנגדי. נהג האוטובוס, שנפצע קל, שיחזר ואמר שהרכב סטה מנתיב הנסיעה, והאוטובוס זז הצידה על מנת לא לפגוע בה - ושני הרכבים התנגשו במעקה.

הכביש נחסם לשני הכיוונים (פוראת נסאר, חדשות 2)

"לא היה ניתן לעשות דבר"

הפראמדיק אייל הלפמן, שהגיע עם ניידת נט"ן הראשונה של מד"א, סיפר כי לעיניו נגלה מראה לא קל של אישה וילדים מוטלים לכודים ברכב במצב קריטי. "כשהגעתי ונגלה לעיני גודלו וחומרתו של האירוע התחלתי לטפל בנפגעים -  לצערי מותם של שני הילדים והאישה נקבע במקום ולא ניתן היה לעשות דבר כדי לסייע להם"  

להב סיגאווי סאסי משירותי הכיבוי סיפר לחדשות 2 Online: "מדובר בזירה מאוד קשה - כשהגענו למקום התחלנו בפעולות החילוץ. מותה נקבע במסוק בדרך לבית החולים". נוסע באוטובוס סיפר: "ישבתי באוטובוס ושמעתי חבטה קשה. מראה הרכב הפרטי פוגע במעקה היה מאוד קשה".

פקקי ענק נוצרו באזור, והכביש נחסם לשני הכיוונים עד לסיום הטיפול באירוע, וציבור הנהגים באזור מופנה לדרכים חלופיות. בוחני התנועה של המחוז הצפוני במקום והחלו בבדיקת נסיבות התאונה.

"מדובר בזירה מאוד קשה" (פוראת נסאר, חדשות 2)

זירת התאונה (כבאות צפון)

מוקדם יותר היום נהרגה אישה בת 56 נהרגה וגבר בן 30 נפצע בינוני בתאונת דרכים בכביש 264 בין הקיבוצים בית קמה ושובל בצפון הנגב. צוותים של מד"א קבעו את מותה של ההרוגה במקום והעניקו טיפול לפצוע. ככל הנראה, אחת המכוניות התנגשה בשנייה שעמדה בשוליים.