גם הבוקר: מכבים את האש בירושלים

לוחמי האש ממשיכים להילחם גם בשעות אלה בלהבות ולכבות את מוקדי האש בדליקה שפרצה באזור עין כרם וקריית היובל. במקביל, ממשיכים חוקרי דליקות לנסות למצוא את מקור האש כשמתחזקת ההערכה שמדובר בהצתה

בשירותי הכבאות ובמשטרה גוברת הבוקר (ה') ההערכה כי הצתה היא שגרמה לשריפה הגדולה בירושלים אתמול בשכונות עין כרם וקריית היובל. אמש, חמש שעות אחרי שפרצה, השיגו כוחות הכיבוי שליטה על האש ומרבית התושבים שפונו מבתיהם בשכונות עין כרם וקריית היובל הורשו לשוב לבתיהם. בשעות הלילה נשארו כוחות כיבוי כוננים בשטח על מנת למנוע התלקחות מחודשת של מוקדי אש וגם הבוקר נמשכים מאמצי הכיבוי.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר יגיע למוקדי השריפה צוות חקירה מכבאות והצלה במחוז ירושלים שיחקור את נסיבות הדליקה. בנוסף, בעקבות החום הכבד והטמפרטורות הקיצוניות הצפויות בימים הקרובים, הוחלט במחוז ירושלים כי יבוטלו חופשות כבאים ויגויסו כוחות על מנת לתגבר ולעבות את תחנות הכיבוי במחוז.

ירושלים, הבוקר (חדשות 2)

מאמצי הכיבוי נמשכים (חטיבת דובר המשטרה)

"שריפות כאלה לא פורצות מעצמן" (אורי דיוויס - דוברות איחוד הצלה)

גורמי כבאות: "שריפות כאלה לא פורצות מעצמן"

אמש העריכו גורמי כבאות כי הסיבה לדליקה, ככל הנראה, נעוצה במעשה יד אדם. "שריפות כאלה לא פורצות מעצמן", הם אמרו. "ייבדקו האפשרויות שהועלו וביניהן מנגל שהושאר דולק או הצתה במזיד".

עמי חובב, תושב שכונת קריית יובל, שב לביתו אחרי שחזה בלהבות מתקרבות. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מספר: "זה היה מאוד מפחיד, כשהבנו האש מתקרבת התחלנו להתארגן ליציאה מהירה מהבית". לפני שיצאנו עוד הספקתי להרטיב את הדשא היבש שהיה אצלנו בחצר, אולי זה הדבר שהציל את הבית שלנו".

תושבים פונו, נזק נגרם לבתים (רויטרס)

(חטיבת דובר המשטרה)

אביבית, שגרה ברחוב סמוך, החליטה להעביר את הלילה אצל בתה. "קשה לישון עם הריח של השריפה", היא מודה. "כשראיתי את האש הייתי בטוחה שמגיע סוף העולם. תודה לאל, בסופו של דבר הבית ברובו בסדר".

תושבת נוספת מספרת על כך שכוחות הכיבוי הגיעו מהר מאד והצילו את ביתה: "זה ממש נס, כל כך הרבה כוחות שהגיעו מהר למקום, גם הכיבוי, גם משטרה וגם מד"א. בכל מדינה אחרת היה לוקח להם לכבות את האש שבוע".

(חדשות 2)

40 צוותי כיבוי ו-6 מטוסים (יוסי זילברמן, חדשות 2)

עשרות צוותי כיבוי

כ-40 צוותי כיבוי בסיוע 6 מטוסים פעלו בשטח במשך שעות רבות על מנת לנסות ולהשתלט על אש שהתפשטה מאז שעות אחר הצהריים אתמול מוואדי עין כרם מעלה לעבר בתים בשכונות בית וגן וקריית יובל. חמש דירות בשכונת קריית יובל נשרפו, ונגרם נזק לדירות נוספות.

שלושה תושבים סבלו משאיפת עשן ופונו מהמקום. כמה עשרות בתים פונו לחלוטין מיושביהם. הדיירים, שמספרם נאמד בכמה מאות, פונו למרכז קליטה שהוקם בשכונת מלחה בעיר. זמן קצר לאחר מכן פרצה שריפה נוספת במושב נטף ודיירים פונו מבתיהם. ניצב שירותי כבאות והצלה ראשי, רב-טפסר שחר איילון, אמר אמש כי "הסבירות להצתה גבוהה, אך לא ודאית".