20 שנים לאחר המאבק: 6 נשים בטייסת

אתמול הוכרז שמה של אליס מילר כמדליקת משואה ביום העצמאות הקרוב, על כך שפרצה את הדרך לנשים רבות שיזכו לשרת בחיל שהיה סגור לגברים בלבד. 20 שנה אחרי המאבק התקדימי ההוא, טייסת 'אבירי הציפור הצהובה' של חיל האוויר מתגאה במספר הגבוה ביותר של נשים בצוות האוויר שלה, 6 נשים בטייסת אחת

ביום בו מוכרז שמה של אליס מילר כמדליקת משואה ביום העצמאות הקרוב ניתן רק להתבונן על טייסת 'אבירי הציפור' הצהובה של חיל האוויר ולהבין כי מאבקה צלח. שש נשים משרתות בטייסת , מספר שיא בחיל האוויר "פעם היינו פה רק ארבע ארונות וגדלנו לקצת יותר" אומרות הבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הן סיימו בהצלחה את קורס הטיס לצד הגברים ועושות אותן המשימות כמו נווטות וטייסות מטיסות את ההרקולסים ומניפות את דגל הגאווה. "התפקיד עצמו הוא תפקיד קרבי, בגלל זה הוא נתפש בחברה כתפקיד גברי. אבל תקרת הזכוכית נפרצה כבר: בנות נכנסו ומסיימות את קורס הטיס".

"אבירי הציפור הצהובה" היא הטייסת עם מספר הבנות הגדול ביותר אי פעם בחיל האוויר: שש נשים בטייסת אחת, פי שניים מהשיא הקודם. יש עם מי לחלוק את החדר", אומרות הטייסות "זה כיף שיש לי את החבורה שלי בטייסת" שאיתם אני יכולה להתרגש לשמוח להתלונן הכול ביחד".

זה עולם גברי אבל ניתן לביצוע גם על ידי נשים", אומר סא"ל א' מפקד טייסת "אבירי הציפור הצהובה" ומוסיף "הן עושות את אותם הדברים כמו גברים ובהרבה דברים גם יותר טוב מהבנים".

ולמרות זאת הבנות טוענות כי לא הכל ורוד ובחלק מהבסיסים בצה"ל ובחיל האוויר עדיין ישנם מקרים של חוסר שיווין ואפליה. אולם הן אומרות כי בדלת שנפתחה עבורם עוד נשים רבות יכולות לעבור אם רק ירצו.