פונו מבתיהם בי-ם בגלל השריפה: "יש הרבה עשן, ברחנו מהר מהבית"

עקב שריפת הענק המשתוללת בשכונת עין כרם בירושלים והחשש שהאש תגיע לבתיהם, פונו תושבים רבים מרחובות בעיר. "פינו אותנו מהבית מהר, יש הרבה מאוד עשן והרבה צוותי כיבוי. זה מאוד מלחיץ", סיפר תושב השכונה לחדשות 2 Online. אם לשני ילדים, תושבת קריית יובל: "העשן כבד וממלא את הרחובות"

שריפת הענק המשתוללת בבירה אילצה תושבים רבים להתפנות מבתיהם: רבים מתושבי השכונות עין כרם וקריית יובל ותושבים נוספים מהאזור בו בוערת האש בירושלים קיבלו הוראה להתפנות מבתיהם מחשש העשן הכבד שמיתמר באזור יכסה את בתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבים מבוהלים סיפרו לחדשות 2 Online על המתרחש: "עליתי לגג עכשיו ואני רואה מטוסים מפרפרים, יש הרבה עשן באוויר, וזה מאוד מלחיץ, שלא יתפשט", סיפר תושב השכונה לחדשות 2 Online. "פינו אותי מהבית מלמטה, ניסינו לעזור לכבות את השריפה עם ציוד, אבל זה המשיך והמשיך אז פשוט ברחנו משם מהר".

(אורי דיוויס - דוברות איחוד הצלה)אפרת, אם לשני ילדים קטנים, פונתה אף היא מביתה שברחוב אנסקי בקרית יובל: "יש שריפה באזור שמריהו לוין. העשן ממש כבד וממלא את הרחובות. הגיעו שוטרים שפינו אותנו מהבניין. הם עברו מכניסה לכניסה ופינו את התושבים".

האש מתקרבת ליד ושם (חדשות 2)


לדבריה, "אי אפשר להישאר ברחוב כי הכל מלא עשן. אנשים התפנו ויש חפ"ק מאוד גדול בהר הרצל, עם עשרות אמבולנסים. שאלתי את השוטרים אם יש חשש לבית אבל לדעתי החשש הוא שאנשים ייחנקו מעשן. בני בן הארבע שאל קצת שאלות ולא הבין מה קורה. יש הרבה אנשים מבוגרים בבלוק שלנו, אבל אנשים יצאו ושאלו מה נעשה ולאן נלך. אני מקווה שנחזור היום הביתה כי לא הבאנו איתנו כלום".

"מסוקים קראו בכריזה להתפנות מהבתים", סיפר לחדשות 2 Online אבי, תושב שכונת קריית יובל. "עצרו את התנועה ויש הרבה מאוד עשן והמון כוחות. פינו אותי אבל חזרתי לקחת את החתולים ואת האחיות שלי מבית אחר".

עשן כבד ברחובות עין כרם וקרית יובל (חדשות 2)


"יש ריח של עשן בכל הסביבה ופינו חלק מהאנשים", סיפר תושב עין כרם. "העובדים שלנו שהיו אמורים להגיע לא הגיעו", סיפרה עובדת במסעדה בעין כרם. תושב נוסף סיפר כי עד כה טרם פונה מביתו, אך התושבים מתכוננים לכך.

ערגה מזרחי, תושבת קריית יובל, סיפרה: "התחילו לעבור רכבים שזעקו לנו לצאת מהבתים ודפקו על הדלתות. עשן כבד ושחור מגיע לבתים שלנו".

חפ"ק הוקם בהר הרצל, תושבים פונו למתנ"ס המקומי

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, מנהל מהחפ"ק שנפתח בהר הרצל בשל השריפה, את פעילות כלל הגורמים העירוניים בשטח. צוותי אגף חירום וביטחון פועלים בשטח לסייע לכוחות ההצלה בפינוי תושבים מהבתים באזור. צוותי אגף הרווחה נמצאים בשטח ונותנים מענה לצרכי תושבים המפונים מבתיהם אל מתנ"ס פיליפ ליאון.

טרם הושגה שליטה על האש (חדשות 2)

(חדשות 2)


צוותי הרווחה מיפו את מוסדות הרווחה וכן תושבים בסיכון באזור כמו קשישים סיעודיים, אנשים בודדים ואוכלוסייה עם צרכים מיוחדים על מנת לתת להם מענה מהיר. כמו כן פועלים הצוותים יחד עם הרשות העירונית לעליה וקליטה לבדוק צרכי עולים חדשים הגרים ברחובות הסמוכים.

העירייה קוראת לתושבים להישמע להוראות כוחות הביטחון. ניתן לפנות למוקד העירייה 106. במנהל הקהילתי נפתח חמ"ל לתושבים במצוקה אליו ניתן להתקשר בטלפון 02-6414896.