אם החטוף נגד רה"מ והשר לביטחון פנים: "התבלבלתם"

משפחות הנערים החטופים נפגשו עם חברי כנסת ושרים, ובמפגש מתחה אמו של גיל-עד שער ביקורת על ההסכם עם האסירים שובתי הרעב. "בנינו חיים במקום מסתור, ומוחזקים על ידי חוטפים בני עוולה, בני חמאס. וראש הממשלה מבקש לפייס אותם, לרצות אותם?", שאלה

כשבועיים לאחר חטיפת הנערים, ביקורת ראשונה מצד משפחות החטופים נגד הממשלה: משפחות הנערים החטופים הגיעו היום (ד') למפגש עם יו"ר הכנסת אדלשטיין, שרים וחברי כנסת. בת גלים שער, אמו של החטוף גיל-עד, מתחה ביקורת על התנהלות הממשלה וטענה כי ההסכם עם האסירים "הוא מעשה חסר אחריות". כמו כן דרשה האם מהממשלה להחזיר את החטופים במהרה ובשלום, והבהירה: "יש לנו מידע שהם חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע, שכונה "מח"כים לבנים", החל בדברים מרגשים ואמרות חיזוק בין חברי וחברות הכנסת למשפחות, אך הפך בהמשך לטעון. "יש לי אמון מלא במערכת, אבל רק אם אני יודעת שהיא עושה הכל בשביל הבן שלי, בשביל נפתלי ואייל. קמתי הבוקר, פתחתי חדשות, ואני משפשפת את האוזניים חזק. ראש הממשלה נערך להסכם עם האסירים הבטחוניים. האמנם? הייתכן? הסכם עם שובתי הרעב הוא טעות חמורה", הוסיפה אם החטוף.

"אדוני ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים – התבלבלתם. לא ייתכן שבנינו עוד לא חזרו ואתם תפעלו להגיע להבנות עם אסירים פלסטינים המואשמים בטרור. גיל-עד נפתלי ואייל חיים במקום מסתור, ומוחזקים על ידי חוטפים בני עוולה, בני חמאס. וראש הממשלה מבקש לפייס אותם, לרצות אותם? אדוני ראש הממשלה וחברי הקבינט, נבחן את מעשיכם במבחן התוצאה. עם ישראל יבחן את מעשיכם במבחן התוצאה. יש לנו מידע שהם חיים. יש לכם חובה להחזיר אותם חיים".

הנערים החטופים

"אני בשברון לב, אבל לא נשברת"

לדברי שער, "אם רה"מ יודע מי החוטפים, יש לפעול בכל דרך כדי ללחוץ עליהם להחזיר את הבנים חיים: עצירת כספים, הרעת תנאים לאסירים, לחץ על הרשות. שהחמאס יבין שלא משתלם להם לחטוף ילדים". "לא נקבל מעשים חסרי אחריות, והמעשה הזה הוא מעשה חסר אחריות", הוסיפה שער, ששבה הבוקר מכינוס האו"ם בז'נבה בו נאמה רחל פרנקל. "אנחנו מעריכות ומוקירות את פעילות צה"ל, אך הבנים עדיין לא בבית".

שער פנתה לאחר מכן לחברות הכנסת באופן אישי: "באתי אליכן היום כאשה אל אשה, כאם לאם, אני מדברת אליכן מדם ליבי. יום ועוד יום והלב שורף, אני רוצה את גיל-עד חי בבית. אני בשברון לב, אבל אני לא נשברת. אני שולחת מכאן תודה גדולה והוקרה בכל לב לאמהות החיילים בשטח, ולנשות המפקדים בחפ"קים. אני מאמינה בכוח הנשי והאמהי, אבי בטוחה שכל אחת חושבת על הילדים האלה כאילו היה בנה. מה הייתן אתן עושות בשביל הבן שלכם היום?".

"אנחנו שומעות שהופכים כל אבן למצוא את הבנים ולהשיבם חיים, אבל אולי הגיע הזמן לחשוב אחרת, אולי צריך לא רק להפוך כל אבן אלא גם להרים אותה? כלומר האם נעשית חשיבה מחוץ לקופסה? האם דרג מקבלי ההחלטות פותח אפשרויות נוספות לחיפוש ופעולה על מנת להשיב את הבנים בשלום? חברת כנסת יקרה, יש לך משימה אחת חשובה בימים אלה - להתעלות מעל המחלוקות הפוליטיות ולפעול למען השבת הבנים גיל-עד אייל ונפתלי בשלום הביתה מהר", סיכמה את דבריה שער בתחינה ובתפילה.

שביתת האסירים הסתיימה (רויטרס)

שביתת הרעב של האסירים הסתיימה

אחרי יותר מחודשיים, העצירים המנהליים הפלסטינים הכלואים בישראל הפסיקו הלילה את שביתת הרעב. אמש דיווחו מנהיגי האסירים על הפסקת השביתה, בתום משא ומתן בינם לבין שירות בתי הסוהר.

בהודעה שפורסמה הלילה מטעם האסירים שובתי הרעב, נאמר כי הם קיבלו את ההחלטה לחתום על ההסכם לאחר שניהלו משא ומתן עם גורמים בבתי הכלא הישראלים ולמרות תוקפנות צה"ל כלפי העם הפלסטיני בגדה ובעזה.

כעת צפויים עשרות העצירים שאושפזו בבתי החולים לחזור למתקני הכליאה, זאת בכפוף לבדיקה רפואית שתאשר לשחררם מבתי החולים. העצירים פתחו בשביתה לפני 63 ימים במחאה על אחזקתם במעצר מנהלי מבלי שהוגשו נגדם כתבי אישום, והכריזו כי לא ישובו לאכול מזון עד שישוחררו מהכלא הישראלי.