ישראלים קיבלו הודעות למכשירי הסלולר: "אנו מגיעים, לזכר השהידים מתימן"

קבוצת ההאקרים התימנית "סיג'ל" הנוהגת להפיץ מסרים עוינים נגד ישראל, שלחה הודעות טקסט מאיימות למכשירי הסלולר של ישראלים שדיווחו כי קיבלו את ההודעות שמקורן בארגון. ישראלית שקיבלה את ההודעה: נבהלתי, חשבתי שזה איום מחיזבאללה

ישראלים קיבלו את המסר המאיים

אזרחים ישראלים קיבלו אתמול (שבת) הודעת טקסט מאיימת למכשירי הטלפון הסלולרי שלהם. בהודעה, שנשלחה ככל הנראה על ידי קבוצת האקרים תימנית, נכתב: "סיג'ל מגיעים בקרוב, לזכר השהידים הקדושים תימן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסיונות של אזרחים שקיבלו את ההודעה להשיב לשולחים נכשלו, ולא ידוע עדיין כיצד נשלחו ההודעות לטלפונים של ישראלים. גם מספר הישראלים שקיבלו את הודעת הטקסט אינו ברור בשלב זה. אחת מהישראליות שקיבלו את ההודעה סיפרה לחדשות 2 Online כי נבהלה מאוד וחשבה שמקור ההודעה הוא ארגון חיזבאללה.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה מקבלים מנויים ברשתות הסלולר בישראל הודעות מאיימות מגורמים עוינים. בעבר עשה ארגון חמאס שימוש דומה באמצעי לוחמה אלקטרונית ופסיכולוגית במהלך מבצעי צוק איתן ועמוד ענן.

אתרי אבטחת מידע ברשת דיווחו כי השם סיג'ל (sejeal), שמשמעותו בערבית אבן טיט המוזכרת בקוראן, מוכר בשנים האחרונות ככינויה של קבוצת האקרים הנוהגת לפרוץ לאתרי אינטרנט כדי לשתול בהם מסרים עוינים נגד ישראל.

בראש עמוד הטוויטר של הקבוצה, שאינו פעיל מאז 2013, מוצגים בהבלטה גילויי שנאה כלפי ישראל בנוסף לאזכור של קבוצת ההאקרים הידועה ״אנונימוס״ שבתחילת החודש ניסתה ללא הצלחה לשבש את פעילות האתרים בישראל, כמדי שנה בתאריך זה.