אלמנתו של ניצב-משנה ברוך מזרחי ז"ל: "אסור שמחבלים ייהנו מתנאים של מלון בכלא"

תפיסתם של הנאשמים ברצח השוטר בפיגוע הירי בליל הסדר הביאה את הדס מזרחי למתוח ביקורת נוקבת על שחרור מחבלים בעסקאות דוגמת עסקת שליט. "גם בעסקאות קודמות ראינו שמחבלים ששוחררו חזרו לבצע מעשי טרור", אמרה והביעה שאט נפש מתנאי הכליאה שלהם הם זוכים אסירים ביטחוניים בכלא הישראלי

"מתנגדת לשחרור מחבלים". מזרחי (חדשות 2)

עם היוודע דבר זהותם ומעצרם של הנאשמים ברצח ניצב-משנה ברוך מזרחי ז"ל בפיגוע הירי בליל הסדר האחרון, סיפרה היום (ב') אלמנתו הדס על תחושותיה הקשות ומתחה ביקורת על תנאי הכליאה להם זוכים אסירים ביטחוניים בכלא הישראלי. "אני לא רוצה שישחררו את המחבלים האלה", ציינה אלמנתו של קצין המשטרה, "אני מקווה שלא ייתנו להם תנאים של מלון בבית הסוהר, כמו שקורה במדינה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי מזרחי, מעצרו של הרוצח, ששוחרר בעסקת שליט, היא מעין סגירת מעגל. "אני מקווה שהמחבלים שנתפסו יקבלו את העונש הראוי להם ויישבו בכלא למשך כל חייהם", אמרה והדגישה כי התנגדה בעבר לביצוע עסקת שליט, שבה שוחררו 1,027 מחבלים.

אלמנת השוטר ציינה כי תמיד התנגדה לעסקאות שבמסגרתן משוחררים מחבלים. "גם בעסקאות קודמות ראינו שמחבלים ששוחררו חזרו לבצע מעשי טרור", הסבירה. מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי הנאשמים ברצח הם אב ובנו מהכפר אידנא. האב, זיאד עוואד, פעיל חמאס ששוחרר בעסקת שליט ובנו, חסן עוואד, הודו במעשה ויעמדו למשפט בבית הדין הצבאי במחנה עופר.

הנאשמים. זיאד וחסן עוואד (דוברות המשטרה)

טביעות אצבע ושרידי די.אן.איי על המחסנית שנמצאה בזירה

השניים נעצרו לפני כחודש בחשד שפתחו בירי לעבר מכוניתם של בני משפחת מזרחי באזור מחסום תרקומיא בעת שהיו בדרכם לארוחת הסדר. לוחמי הימ"מ איתרו את האב בביתו בעקבות מידע מודיעיני מדויק שהתקבל משירות הביטחון הכללי. הלוחמים הגיעו למקום, כיתרו את הבית וכרזו למחבל לצאת. מהמשטרה נמסר כי הוא הסגיר את עצמו ללא התנגדות.

ברוך מזרחי ז"ל (דוברות משטרת ישראל)

מעבדות המז"פ זיהו בזירת הרצח למעלה מ-50 תרמילים, שעל פי ממצאי הבדיקה נורו מכלי נשק אחד. כמו כן, אותרו על גבי מחסנית שנמצאה טביעות אצבע ושרידי די.אן.איי.. פרופיל הדי.אן.איי שזוהה התאים לחשוד.

ישראל מתכוונת להרוס את בית המחבל, בכפוף לאישור בית המשפט. גורמים בירושלים ציינו כי העובדה שהרוצח הוא אדם ששוחרר בעסקת שליט, מדגישה את החשיבות של המהלך להחזרת חלק גדול ממשוחררי העסקה לכלא.