הנער שנהרג בגבול סוריה הובא למנוחות: "אחריות לא תעזור, איבדתי את בני"‎

אלפי בני אדם ליוו למנוחות את מוחמד קראקרה (14), שנהרג אתמול מפגיעת טיל נ"ט סמוך לרכב עובדי קבלן של משרד הביטחון בגבול סוריה. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר אביו פהמי, שנפצע באורח בינוני בתקרית: "היה ילד מאושר, שמח כל הזמן"

הלווייתו של מוחמד קראקרה (חדשות 2)

בבית העלמין בעראבה הובא למנוחות אחר הצהריים (ב') מוחמד קראקרה, תושב הכפר בן 14 שנהרג אתמול מפגיעת טיל נ"ט בגבול סוריה, סמוך לתל חזקה. אלפי בני אדם מלווים את קראקרה בדרכו האחרונה, בהם גם אביו פהמי שנפצע באורח בינוני בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מטיל אחריות על אף גורם, זה לא יחזיר לי את הבן שלי, את הבן שלי איבדתי", אמר האב בשיחה עם חדשות 2 Online. לדבריו, סמוך מאוד למקום הפגיעה נמצאת עמדה של הצבא, אך חיילים הגיעו למקום רק חצי שעה לאחר מכן.

ההלווייה בעראבה (חדשות 2)

"בני היה ילד מאושר, שמח כל הזמן, צחק", הוסיף האב. לדבריו, הבן שיתף את חבריו בהתלהבות מהנסיעה צפונה עם אביו - עובד קבלן של משרד הביטחון. "הוא סיפר לחברים שהוא נוסע לטיול ארוך ובסוף זה היה טיול ארוך יותר מדי", אמר האב.

מוחמד קראקרה (באדיבות המשפחה)

בעקבות מותו של מוחמד הוכרזו שלושה ימי אבל בעראבה. משעות הבוקר הגיעו למקום בני משפחה ומנחמים רבים. ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים ציפי לבני שוחחו היום עם בני המשפחה ושלחו את תנחומיהם בעקבות הטרגדיה. הנשיא הנבחר ראובן ריבלין צפוי להגיע מחר לביקור בסוכת האבלים בכפר.

זירת התקרית בגבול סוריה

"אני נגד מלחמות ונגד פגיעה בחפים מפשע", אמר האב בעקבות תקיפת מספר יעדים בסוריה בשעות הלילה. מקורבים למשפחה התרעמו על כך שעד כה טרם זכו להתייחסות מטעם חברי הכנסת הערבים.

"כנראה שנגזר עליו למות איתי" 

בשיחה עם חדשות 2 Online גולל אתמול פהימי קראקרה את דקות האימה. הוא סיפר כי הבן התלווה אליו ליום העבודה כחלק מבילוי ביומו הראשון בחופש הגדול, והוסיף בכאב: "כנראה שנגזר עליו למות איתי כאן בצפון". אמו של הנער, שהגיעה לבית החולים, אמרה בבכי: "הבן שלי הגאון הלך. אני לא מבינה איך נתתי לו לצאת לשם. הוא רצה ללמוד רפואה; רק אתמול קניתי לו בגדים חדשים".

האב, בשנות ה-50 לחייו, הועסק כעובד קבלן של משרד הביטחון ושימש כנהג משאית. הוא ביצע עבודות סמוך לגדר המערכת. בעקבות הפיצוץ שממנו הוא נפצע באורח בינוני, הוא פונה לבית החולים זיו שבצפת. "אני עדיין לא מבין ולא מעכל את זה. שמעתי פיצוץ מצידה האחר של המשאית ואז הוא פשוט נפגע וגסס מולי".

לבית החולים הגיע גם פצוע נוסף במצב קל, וכן עובדים נוספים שהיו עדי ראייה בזירת הפיצוץ. אחד מהם טען כי ראה את נפילת הטיל ליד המשאית ושמע את קולות הנפץ שלאחר מכן. "שמענו פיצוץ עז, ניסינו לעזור ולהישאר ליד המשאית, אך לא היה מה לעשות עם בני", סיפר בכאב.