הצעת חוק: פנייה למוקד 100 – גם בסמס

פנייתם של הנערים החטופים למוקד 100 בליל החטיפה עוררה בימים האחרונים ביקורת חריפה, בעקבות טענה כי הפנייה לא זכתה ליחס רציני וגרמה לעיכוב משמעותי בניסיון לאתר את השלושה. הצעת חוק חדשה תנסה לשפר את השירות במוקדי החירום. "הצעת החוק תקל על מקרים בו התקשרו למוקד אך התקשו להבהיר את הסיטואציה", נכתב בהצעה

פנייה למוקד 100 – גם בסמס?

שיחת טלפון של אחד משלושת הנערים החטופים למוקד 100 בליל החטיפה מעוררת בימים האחרונים ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. הצעת חוק חדשה תנסה לסייע לקשר בין המתלוננים לבין המוקדנים: מוקד 100 יקבל פניות גם באמצעות מסרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הצעת החוק של חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני ויעקב אשר מיהדות התורה, גופי החירום בישראל יחויבו להנגיש את מוקד החירום לציבור, כך שניתן יהיה לפנות אליו גם באמצעות הודעות סמס ודואר אלקטרוני - בניגוד למצב היום שבו ניתן לפנות למוקדים רק באמצעות הטלפון.

אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל (חדשות 2)

"ככל הנראה בשל מצוקת הנערים והמצב בו נמצאו, לא יכלו להבהיר בצורה ברורה את הסיטואציה אליה נקלעו ולכן גם לא הייתה להם אפשרות לקבל הנחיות כיצד עליהם לפעול", כתבו המציעים. לדבריהם, הצעת החוק תסייע לכבדי שמיעה ולחירשים, וגם במצבים שונים, בהם אדם המסתתר בזמן אירוע אלים.

עכשיו נותרה השאלה האם במשטרה יאמצו בחום את ההצעה הזו, או שמא יבהלו דווקא מעלייה בפניות השקריות למוקד 100.