חברת החשמל: האב הוזהר ביום חמישי האחרון

האסון ברידינג: בחברת החשמל מביעים צער על המקרה הטראגי שבו טבעו למוות גבר בשנות ה-50 לחייו ובתו לאחר שנסחפו עם גלשן לעבר המשאבות במקום, אך טוענים: "הוא הוזהר ביום חמישי האחרון, במקום מוצבים שלטי אזהרה ברורים"

זירת האסון, היום (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר טביעתם למוות של גבר בשנות ה-50 לחייו ובתו בת ה-7 שנסחפו למשאבות לקירור טורבינות בתחנת הכוח ברידינג, מביעים בחברת החשמל צער על המקרה, אך מדגישים כי האב הוזהר ביום חמישי האחרון מפני גלישה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים הגיעו בני המשפחה לחוף הים הסמוך לתחנת הכוח, חוף האסור לרחצה. האב שט יחד עם בתו על גלשן מדגם סאפ, עליו חותרים בעמידה. תוך זמן קצר נסחפו השניים, התהפכו וטבעו למוות. "האזור הוא אזור מסוכן ולכן נקבעו שלטי אזהרה בכל המתחם", הבהירו היום בחברת החשמל.

"יש שמירה רציפה באזור המדובר ולצערנו האב שמצא את מותו הוזהר מספר פעמים בתקופה האחרונה כולל ביום חמישי האחרון. החברה פועלת בתיאום עם משטרת ישראל והעמידה לרשותה את הצילומים ואת כל המידע הרלוונטי לחקירת המקרה המצער", הוסיפו בחברת החשמל.

האם הזעיקה את כוחות ההצלה

מי שהזעיקה את כוחות ההצלה הייתה אם המשפחה, שהבחינה במתרחש, ראתה את הסירה הפוכה ולא הצליחה לאתר את בעלה ובתה. תוך זמן קצר הגיעו לזירה צוותי מד"א שפעלו לחלץ את השניים. תחילה אותרה גופת הילדה ומותה נקבע במקום. בהוראה מיוחדת של המשטרה הופסקה זמנית פעולת המשאבות על מנת לאפשר את מאמצי החילוץ, וזמן קצר לאחר מכן משו צוללני המשטרה שהוזעקו אף הם למקום את גופת האב מהמים.

זוהר, תושב רמת אביב ששהה על החוף בסמוך לבני המשפחה, סיפר על האירוע הטראגי. "אלה היו אב, אם ושלוש בנות. האב יצא עם הבת על הגלשן ואחרי שחלפה חצי שעה והם לא חזרו, האמא התחילה להילחץ", הוא שחזר. "אנשים עלו לאזור גבוה וראו את הגלשן צמוד למשאבות, היא קראה מיד לאנשי השיטור הימי".

אזרח נוסף שהיה בחוף הים סמוך לבני המשפחה, סיפר כי למרות שבמקום מוצבים שלטים המורים על כך שהחוף אסור לרחצה, לא ניתן לדעת כי קיימת סכנה להיסחף למשאבות. "אני כאן כמעט כל שבת, גם אני יוצא מדי פעם עם הילדה שלי מכאן, אף אחד לא חשב שזה מסוכן", הדגיש.

טרגדיה בתל אביב, זירת הטביעה (חדשות 2)

אבי הללי, פרמדיק מד"א שהיה מהראשונים להגיע לזירה סיפר על המקרה הטראגי. "מדובר באירוע קשה. גבר כבן 50 וילדה בת 7 טבעו סמוך לתחנת הכוח רידינג. צוללנים של המשטרה חילצו אותם מהמים כשהם ללא רוח חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם", שחזר הללי.

"כשהגיעו צוותים הם עדיין היו מתחת למים", סיפר משה אוחיון-דננברג פרמדיק ממד"א תל אביב. "צוללנים של השיטור הימי חילצו את הבת וקבעו את מותה. את האב חילצו אחר כך, וגם בו לא בוצעה החייאה. מדובר באירוע קשה מאוד, אנשים היו המומים".