לאחר שעות: הכבאים השתלטו על שריפת הענק בקיסריה

לאחר שעות ארוכות של דרמה בפארק התעשייה בקיסריה, הצליחו עשרות צוותי הכיבוי שפעלו במקום להשתלט על האש שפרצה במפעל פלסטיק מקומי ואיימה להתפשט לכל עבר. על פי החשד, לא הותקן ציוד הכיבוי במפעל – כפי שדרשו גורמי כבאות שביקרו בו בחודש שעבר

לאחר שעות ארוכות ומאמצים כבירים של מאות כבאים, הושגה שליטה מלאה על האש שפרצה אחר הצהריים (ש') במפעל "מוצרי שלם" לייצור פלסיטק בפארק התעשייה בקיסריה. על פי הערכת גורמי כבאות, במקום שבו החלה הדליקה לא הוצבו אמצעי כיבוי אש, כפי שנדרש בבדיקה שנערכה רק בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השריפה החלה בשעות הצהריים באזור איחסון חיצוני למפעל מסיבה שאינה ברורה, גרמה לנזק אדיר, ולפציעתם של שני בני אדם באורח קל. כוחות הכיבוי נאבקו במשך שעות בלהבות, שהשמידו כליל את מפעל הפלסטיק, וניסו למנוע את התפשטות האש למפעלים ומוסכים סמוכים בעזרת הרוחות המערביות.

גורם בשירותי כיבוי האש אמר בשיחה עם חדשות 2 כי במפעל הפלסטיק "מוצרי שלם" התקיימה לאחרונה ביקורת של שירותי הכבאות, במסגרתה נמצא כי במוקד שבו החלה האש, אזור האחסון החיצוני אין את אמצעי הכיבוי הנדרשים. הם דרשו להתקין אותם, הבעלים התחייבו על כך בכתב אך לא פעלו. עד כה לא התקבלה תגובה של בעל המפעל לדברים.

ניצב הכבאות הראשי, רב-טפסר שחר איילון, הגיע למקום בשלב מוקדם והורה מיד לגייס כוחות עתודה נוספיםכדי לכבות את הדליקה ולמנוע את התפשטותה. "עשרות הכבאים שפעלו בשטח ניסו לבודד את האש, שאינה מסכנת את התושבים", סיפר איילון. "הכבאים עצמם היו בסכנה, כי הקרנת החום היא אדירה. בדקה ה-90 הוצאנו אותם מתוך המפעל עצמו לפני שקרס, כך שחיים ניצלו".

מפעל הפלסטיק בקיסריה (דוברות כיבוי חדרה)

איילון הדגיש את מאמצי הכוחות הרבים שהוזעקו למקום בניסיון לכבות את האש, שאיימה להתפשט גם למוסכים קרובים. הוא הורה להקפיץ למקום מטוסי כיבוי מסוק משטרתי על מנת לסייע במאמצי הכיבוי. את ענן העשן האימתני שהיתמר מעל המפעלים ניתן היה לראות היטב גם מכביש החוף, ועשרות אזרחים מודאגים מיהרו להודיע על כך לשירותי ההצלה.

בעקבות השריפה והתפשטות העשן לכיוון היישובים הסמוכים - פרדס חנה, עין שמר וגן שמורון, מבקשים במשטרה מהתושבים להישאר בבתיהם ולהגיף את התריסים והחלונות. גורמים מהמשרד לאיכות הסביבה הגיעו למקום וניטרו את רמת הזיהום באוויר. כעבור שעות הצליחו הכבאים להשתלט על האש ולשחרר את התושבים שנאלצו להסתגר.