אסון בתל אביב: אב ובתו טבעו למוות בחוף רידינג

עונת הקיץ נפתחה באסון: גבר בשנות ה-50 לחייו ובתו בת ה-7 נהרגו לאחר ששטו על גלשן חתירה סמוך לחוף רידינג בתל אביב. מחקירת המשטרה עולה כי השניים טבעו למוות לאחר שנסחפו לעבר משאבות תחנת הכוח שבמקום

חוף הים בת"א, היום (חדשות 2)

אסון בתל אביב: אב בשנות ה-50 לחייו ובתו בת ה-7 נהרגו בשעות הצהריים (ש') לאחר שגלשן מסוג SAP שעליו שטו בחוף רידינג התהפך. השניים נסחפו לעבר משאבות של תחנת הכוח הנמצאת במקום וטבעו למוות. זמן קצר לאחר מכן נמשו גופותיהם מהמים על ידי צוללנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

השניים הגיעו בשעות הבוקר עם בני משפחתם למקום שאינו מותר לרחצה, הם יצאו לשוט על הגלשן שעליו חותרים בעמידה ועד מהרה התהפכו. מי שהזעיקה את כוחות ההצלה הייתה אם המשפחה, שהבחינה במתרחש, ראתה את הסירה הפוכה ולא הצליחה לאתר את בעלה ובתה.

תוך זמן קצר הגיעו לזירה צוותי מד"א שפעלו לחלץ את השניים. תחילה אותרה גופת הילדה ומותה נקבע במקום. בהוראה מיוחדת של המשטרה הופסקה זמנית פעולת המשאבות על מנת לאפשר את מאמצי החילוץ, וזמן קצר לאחר מכן משו צוללני המשטרה שהוזעקו אף הם למקום את גופת האב מהמים.

זירת האסון, היום (חדשות 2)

זוהר, תושב רמת אביב ששהה על החוף בסמוך לבני המשפחה, סיפר על האירוע הטראגי. "אלה היו אב, אם ושלוש בנות. האב יצא עם הבת על הגלשן ואחרי שחלפה חצי שעה והם לא חזרו, האמא התחילה להילחץ", הוא שחזר. "אנשים עלו לאזור גבוה וראו את הגלשן צמוד למשאבות, היא קראה מיד לאנשי השיטור הימי".

אזרח נוסף שהיה בחוף הים סמוך לבני המשפחה, סיפר כי למרות שבמקום מוצבים שלטים המורים על כך שהחוף אסור לרחצה, לא ניתן לדעת כי קיימת סכנה להיסחף למשאבות. "אני כאן כמעט כל שבת, גם אני יוצא מדי פעם עם הילדה שלי מכאן, אף אחד לא חשב שזה מסוכן", הדגיש.

טרגדיה בתל אביב, זירת הטביעה (חדשות 2)

אבי הללי, פרמדיק מד"א שהיה מהראשונים להגיע לזירה סיפר על המקרה הטראגי. "מדובר באירוע קשה. גבר כבן 50 וילדה בת 7 טבעו סמוך לתחנת הכוח רידינג. צוללנים של המשטרה חילצו אותם מהמים כשהם ללא רוח חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם", שחזר הללי.

"כשהגיעו צוותים הם עדיין היו מתחת למים", סיפר משה אוחיון-דננברג פרמדיק ממד"א תל אביב. "צוללנים של השיטור הימי חילצו את הבת וקבעו את מותה. את האב חילצו אחר כך, וגם בו לא בוצעה החייאה. מדובר באירוע קשה מאוד, אנשים היו המומים".

במקביל, אירוע טביעה נוסף התרחש בחוף זיקים, כשפרמדיקים של מד"א הוזעקו לטפל בצעיר שטבע, הם העניקו לו טיפול רפואי ראשוני אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.