נתניהו למשפחות: "משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע לבנים"

רה"מ נפגש עם הוריהם של אייל, גיל-עד ונפתלי, שלושת הנערים שנחטפו על ידי חמאס ואמר להם: "העם נותן לכם כוח ואתם נותנים לו כוח בחזרה". נתניהו הדגיש כי משימת איתור הבנים קודמת לכל: "כל היחידות המתאימות מגויסות למטרה זו"

שבוע אחרי שהחל מבצע החיפושים אחרי בניהם נפגשו היום (ו') לראשונה משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו בידי מחבלים: גיל-עד שאר, נפתלי פרנקל ואייל יפרח עם ראש הממשלה. בפגישה הדגיש נתניהו בפני ההורים כי משימת איתור הבנים קודמת לכל דבר: "זו המטרה המרכזית של הפעילות המבצעית והמודיעינית שאנחנו מבצעים, וכל היחידות המתאימות מגויסות למטרה זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה להוריהם של שלושת הנערים: "העם נותן לכם כוח ואתם נותנים לו כוח בחזרה". נתניהו התייחס למבצע "שובו אחים" לאיתור החטופים ואמר: "תגברנו את הכוחות בשטח ואנחנו משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע אל הבנים".

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפרה להורים כי היא נרגשת מאוד מהמפגש עמם והדגישה את תעצומות הנפש, האמונה החזקה והכוחות שהם מפגינים: "אני מבקשת להמשיך ולחזק את ידכם ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. כל עם ישראל מחכה לחזרה של הבנים שלכם".

איריס יפרח, אמו של אייל, הודתה לראש הממשלה על יחסו למשפחות החטופים. "אנחנו רוצים להודות לראש הממשלה ולרעייתו על האירוח החם, התמיכה, העידוד וההקשבה", אמרה יפרח במהלך הפגישה.

המפכ"ל בהערכת מצב, היום (חטיבת דוברות המשטרה)

מפכ"ל המשטרה: "כולנו כאחד חייבים להתרכז במשימה הלאומית"

מוקדם יותר היום קיים מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הערכת מצב כוללת והתייחס להמשך המבצע לאיתור החטופים: "ימים קשים עוברים על משפחות החטופים , סבלם הנוראי והציפייה שמדינת ישראל תעשה הכל כדי להשיב את הבנים. משטרת ישראל על כל יחידותיה לוחמיה ומתנדביה תמשיך במאמצים בנחישות ובהתמדה יחד עם צה"ל, השב"כ וכל גופי הביטחון האחרים. זוהי העת שבה כולנו כאחד חייבים להתרכז במשימה הלאומית החשובה מכל".

אתמול נפגשו הוריהם של החטופים עם נשיא המדינה שמעון פרס. בפגישה שנערכה בבית הנשיא קרא אביו של גיל-עד שער לקהילה הבינלאומית לפעול לשחרור הנערים. "העם בארץ איתנו, יהדות העולם איתנו ואנו מצפים מכל העולם לגלות מעורבות ולפעול למען שחרור בניננו", אמר אופיר שער לפרס.

הוא הודה לנשיא על תמיכתו במשפחות בשעתם הקשה. "הזמנתך היא נדבך נוסף בתמיכה הכנה והאמיתית שאנו חשים בימים האחרונים מכל עבר", ציין האב. "דבריך מחזקים אותנו בעמידה האיתנה והמלוכדת בהתמודדות הלא פשוטה אליה נקלעו משפחותינו".

פרס הביע את השתאותו מהתמודדותן של המשפחות והבטיח לסייע. "שלוש משפחות כאלו יכולות להרים עם לגבהים שלא ידע כמוהם. מזה כמה ימים שיש ישראל אחרת, מאוחדת, מלוכדת, מתפללת לוחמת", אמר נשיא המדינה. "קולכם צריך להישמע בעולם ואעשה זאת בנסיעתי הקרובה לארצות הברית, גם בפומבי וגם בשיחות פרטיות - זו שליחות אנושית. החיים של הילדים האלה לא יסולאו בפז".

אחרי הפגישה עם הנשיא הגיעו בני המשפחות לכותל, שם פגשה רחל פרנקל, אמו של נפתלי, תלמידים שפתחו איתה בשיחה ואמרו כי התפללו למענה. "אני מאמינה בלב שלם שהם יחזרו, אבל מה שלא יקרה השם לא עובד אצלנו, שלא תשכחו, חס וחלילה, אם יקרה משהו אחר", אמרה להם בהתייחסה לגורל הבנים. "אני מאמינה שהם יחזרו וגם אם לא - שלא תישברו".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"