האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

תושב גוש עציון ישחזר את אירועי ערב החטיפה עוד הרבה פעמים - מה שהתחיל בטרמפ תמים ושגרתי לשני נערים שיצאו לעבר הכניסה לגוש, הסתיים בזה שהוא הפך לאדם האחרון שראה אותם לפני שנחטפו. "הם ירדו לא בתחנה, עוד לפני שאמרתי משהו", הוא מספר

האיש שהסיע את גיל-עד שער ונפתלי פרנקל בדרכם מהישיבה לכיוון היציאה מכפר עציון הפך מבלי לדעת, בשבוע שעבר, לאיש האחרון שראה אותם לפני שנחטפו בידי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם סימנו לי לעצור בלי להסתובב, שניהם עלו והתיישבו במושב האחורי, אמרו 'תודה רבה' שניהם, ונסעתי". זה האיש האחרון שפגש לפני שבוע בדיוק, את שניים מהחטופים בדרכם מהישיבה לכיוון היציאה מכפר עציון, בדרך לטרמפיאדה שממנה קיוו לצאת הביתה, לעוד שבת שגרתית.

"הורדתי אותם בתחנה, אמרו שוב תודה ושבת שלום. קצת לא היה לי נוח שהם ביקשו לרדת לפני הצומת כי שם יש תחבורה ציבורית, אבל הם ירדו לפני שאמרתי משהו". האיש הזה עשה את מה שכל כך מקובל באזורים הללו, לעצור למי שהולך ברגל, בכיוון הנסיעה.

כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות (רויטרס)

אבל הנסיעה השגרתית והקצרה הזו הפכה בדיעבד לחלק הכמעט אחרון ביומן האירועים הקשה של אותו ליל חמישי בשבוע שעבר, ואת הנהג - בדיעבד - לאיש האחרון שבילה עם השניים את הדקות האחרונות שקדמו לחטיפה.

"בהמשך היום לא הבנתי שאני זה שלקחתי את שני החטופים ברכב שלי. אז בערב שבת אמרו שזה היה בסביבות 22:00, ואז ירד לי האסימון שאני הייתי הנהג האחרון שלקח אותם. זה קשה לי, אני מתעורר בלילות, זה לא פשוט, התמונות עולות לי כמו סרט רץ", הוא אומר.

כבר שבוע, כל יום מתבהרת מעט התמונה הכוללת ומעליו נותר סימן השאלה הגדול שממתין לתשובות. הנהג שבסך הכל עצר טרמפ לשני נערים והפך, מכוח הנסיבות, לשותף בפרשה שמסעירה את המדינה כנראה ישחזר את הערב עוד הרבה פעמים.