גאווה: ארד לקופצת הישראלית באליפות אירופה

שנה וחצי לפני אולימפיאדת ריו – הישג מצויין לקופצת המשולשת הישראלית: הערב היא זכתה במדליית ארד באליפות אירופה באולם שהתקיימה בצ'כיה, תוך שהיא מנפצת את השיא הישראלי וקובעת את התוצאה 14.49

גאווה. קנייזבה-מיננקו (רויטרס)

הישג מרשים לעולם הספורט הישראלי: חנה קנייזבה-מיננקו שמייצגת את ישראל באליפות אירופה באתלטיקה באולם הנערכת בפראג, זכתה הערב (ראשון) במדליית ארד לאחר שהשיגה תוצאה של 14.49 מטרים בקפיצה משולשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאוד שמחה ורוצה להגיד תודה רבה לכולם. שמחה שהשגתי את השיא שלי, ואת המדליה, אבל אני כל הזמן רוצה יותר טוב", אמרה קנייזבה-מיננקו בשיחה עם חדשות 2. "זאת מדליה ראשונה שלי מאז הג׳וניורס, גם בשביל ישראל וגם בשבילי״.

קנייזבה-מיננקו נאלצה להסתפק במדליית השלישית בחשיבותה, למרות שהובילה בחלק גדול מהתחרות. עם זאת, עדיין מדובר בהישג משמעותי עבורה ובזריקת מרץ רצינית לקראת אולימפיאדת ריו ב-2016. במדליית הזהב זכתה קנייבה מרוסיה לאחר שהגיעה לתוצאה של 14.69 מטרים.

"אני מאוד שמחה ורוצה להגיד תודה רבה לכולם", אמרה קנייזבה-מיננקו לחדשות 2. "אני שמחה שהשגתי את השיא שלי, ואת המדליה, אבל אני כל הזמן רוצה יותר טוב. זאת מדליה ראשונה שלי מאז הג'וניורס, גם בשביל ישראל וגם בשבילי".

קנייזבה-מיננקו היא אחת מבין ארבעה ספורטאים ישראלים שמתחרים באליפות הזו. על זכייתה במדליית הארד תקבל המתעמלת 20 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

הספורטאית עלתה לישראל מאוקראינה בעקבות בן זוגה, אנטולי מיננקו, מתחרה בקרב 10. באולימפיאדת לונדון ב-2012 סיימה קנייזבה-מיננקו במקום הרביעי. בשלב זה היא מועמדת להתחרות באולימפיאדה שתתקיים בריו דה-ז'ינרו בשנה הבאה.

שרת הספורט הפורשת לימור לבנת בירכה את קנייזבה-מיננקו על ההישג המרשים: "זה סמלי ומרגש שדווקא ביום האישה הבינלאומי חנה השיגה את אחד מההישגים המרשימים בספורט הישראלי, שהינו ללא ספק אחד משיאיה האישיים. כל הכבוד על הזכייה ועל הצלחתך כספורטאית ישראלית, דווקא היום".