על כוונת אגף התנועה: הורים שלא חוגרים את ילדיהם

שוטרי אגף התנועה של המשטרה נתקלים מדי יום בעבירות שונות, כשאחת המדאיגות שבהן היא אי חגירת הילדים במושבי הרכב. התופעה המסוכנת, שהופכת שכיחה יותר בחודשי הקיץ, עומדת במרכזו של מבצע האכיפה שעליו הכריז האגף בראשית החודש. אופנועני אגף התנועה תיעדו את התופעה

באגף התנועה הארצי של משטרת ישראל החליטו במסגרת מבצע "קיץ בטוח", שנפתח החודש, להקדיש תשומת לב מיוחדת לתופעת אי חגירת הילדים במושבי הבטיחות - תופעה שהופכת שכיחה יותר בעונת הקיץ והחופש הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי האגף מספרים כי הם מופתעים לגלות פעם אחר פעם, כיצד הורים מקלים ראש בהבטחת שלום ילדיהם במהלך נסיעה ברכב, בין אם מדובר באי חגירת הילדים, או באי התאמת הנסיעה עבור פעוטות באמצעות מושבים ייחודיים.

חלק מן העבירות מתעודות בידי רוכבי סיירת האופנועים הארצית של האגף, ובחלקן נראים הורים מסיעים מספר ילדים במושבי הרכב, כשהם אינם חגורים כלל. באחד המקרים אף נראה אב כשהוא נוהג ביד אחת בעוד שבאחרת הוא אוחז בבנו התינוק.

קנסות כבדים על אי חגירה (חטיבת דוברות המשטרה, אגף התנועה)

"לצערנו, אנו נתקלים בהורים שלא מבינים שחגורת בטיחות מצילה חיים", אומר מפקד אגף התנועה, ניצב משה (צ'יקו) אדרי. "לעתים מקפידים הורים לחגור את עצמם ולא את ילדיהם, מבלי להבין כי משמעות הדבר היא לחשוף את הדבר היקר להם מכל לסכנה ממשית. אנו קוראים להורים ובכלל לנהגים המסיעים ילדים, הקפידו על חגורות והתקני בטיחות".

בכירים באגף התנועה מבהירים כי הם רואים בעבירות אי חגירת ילדים עניין חמור, וכי מטרת המבצע היא להגביר את מודעות ההורים לסיכון הכרוך בה.

עם זאת, נקבע מדרג ברור לחומרת המעשה במסגרת ביצוע העבירה: אי חגירת ילד עד גיל 3 תגרור קנס של אלף שקלים ושש נקודות, בעוד שמקרה של ילד בין הגילאים 3-8 יגרור את אותו מספר נקודות וקנס בסך 750 שקלים. אי חגירת ילד בגילאים 8-14 תזכה את הנהג בקנס בסך 500 שקלים ושתי נקודות בלבד.