עובד בכנסת כינה את נשיא המדינה "טרוריסט" - ופוטר

על רקע אירוע החטיפה, צעיר המועסק כמדריך במשכן הכנסת פרסם פוסט בפייסבוק שבו כינה את נשיא המדינה "טרוריסט" ושיבח את האסירים הביטחוניים הפלסטינים הכלואים בישראל ושובתים רעב, שלהם קרא "חטופים". לאחר שנערך לו שימוע, החליט מנכ"ל הכנסת לפטרו מתפקידו

הפןסט שפרסם העובד - ושהביא לפיטוריו (פייסבוק)

לא רק זועבי: יממה לאחר שחברת הכנסת מבל"ד חוללה סערה לאחר שטענה כי חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים, פוטר עובד המועסק כמדריך במשכן - זאת לאחר ששיבח את האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל ואף כינה את נשיא המדינה "טרוריסט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובד, המשמש כמדריך במשכן הכנסת, העלה ביום ראשון האחרון פוסט לעמוד הפייסבוק שלו שבו כתב כי האסירים המנהליים הפלסטינים ששובתים רעב בישראל "נחשבים לחטופים. יש להגיש כתבי אישום נגדם - או לשחררם לאלתר".

בהמשך הפוסט, שזה עד כה ל-44 לייקים, תקף בחריפות את נשיא המדינה: "זה שאתה יושב במשרד ולובש חליפה וקורא לעצמך נשיא או מנהיג לא אומר שאתה לא טרוריסט. הטרור הוא לא שורש הבעיה, הטרור הוא אחת הנגזרות של הכיבוש". בתגובה לדברים, זומן העובד לשימוע שבעקבותיו פוטר היום מתפקידו על ידי מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט.

ח"כ זועבי חוללה סערה: "החטופים - לא טרוריסטים"

אתמול (ג') חוללה חברת הכנסת חנין זועבי סערה במשכן לאחר שיצאה נגד הסרטון שפרסם קרוב משפחתה, בו כינה את החוטפים טרוריסטים, וטענה כי לא רק שאינם טרוריסטים אלא שהם מסכנים והפנתה אצבע מאשימה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו כאחראי לחטיפה.

"אני מגדירה את החוטפים מתוסכלים ומסכנים, ולא טרוריסטים, ישראל חסמה בפניהם כל אפיקי השינוי העתידי" טענה זועבי בשיחה עם חדשות 2 online. "ישראל עכשיו תלמד לקח מהתסכול והסבל העז שהעם הפלסטיני חי פה יום יום".

לדבריה, ממשלת ישראל היא האחראית לטרור. "לא הפלסטינים אחראים לחטיפת הנערים - אלא ראש הממשלה נתניהו וממשלת ישראל. ישראל אחראית לחטיפה כי כולם קורבנות של המדיניות האלימה והכוחנית", הוסיפה חברת הכנסת מבל"ד. "בגלל מדיניות דיכוי והתנהגות דיכוי, היא הנהיגה חטיפה, היא חטפה עשרות אסירים מינהליים".