יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר איצ'ה מנחם נפטר בגיל 75

עולם הכדורגל נפרד מאחד מבכיריו: איצ'ה מנחם, שחקן ומנהל הפועל תל אביב לאורך ויו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר נפטר בגיל 75. כיו"ר ההתאחדות, מנחם היה האיש שהצליח להחזיר לישראל את אירוח המשחקים הבינלאומיים שנשלל ממנה בתקופת הפיגועים

יו"ר ההתאחדות לשעבר איצ'ה מנחם, ארכיון (ONE)

הבכיר בעולם הכדורגל הלך לעולמו: יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, יצחק (איצ'ה) מנחם, הלך היום (ד') לעולמו בגיל 75. מנחם כיהן כיו"ר ההתאחדות במשך חמש שנים, והיה במשך שנים ארוכות שחקן, מאמן ומנהל קבוצת הפועל תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שהחל את דרכו בעולם הכדורגל במכבי תל אביב, מנחם היה שחקן פעיל בהפועל תל אביב עוד לפני גיוסו לצבא - והיה מזוהה עמה במשך כל חייו. אחרי פרישתו ממשחק פעיל הוא נשאר אחד מבכירי הקבוצה, שימש כמאמן - ולאחר מכן כמנהלה של הקבוצה.

אחרי תקופת הכהונה הסוערת של גברי לוי, מונה איצ'ה ליו"ר ההתאחדות הישראלית לכדורגל בשנת 2003. הוא כיהן בתפקידו חמש שנים, במהלכם הוא פעל, והצליח, להחזיר לישראל את אירוח המשחקים הבינלאומיים של הנבחרת והקבוצות הישראליות - זאת לאחר שבתקופת הפיגועים באינתיפאדה השנייה ישראל לא הורשתה לארח משחקים. בשנת 2007 החליף אותו בתפקיד אבי לוזון, שמכהן בתפקיד עד היום.

במקביל לתפקידיו בהפועל תל אביב, איצ'ה מנחם עבד שנים ארוכות בחברת האוטובוסים 'אגד', וכתושב חולון הוא פעל לבנות מוסך גדול של החברה בעיר. על פעולתו למען התחבורה הציבורית בעיר הוא קיבל בשנת 2007 את אות יקיר העיר חולון.