התמיכה במשפחות הנערים: חלוקת עוגיות ולימוד למבחן מתכונת מחוץ לבתים

ביישוב טלמון ממשיכים עשרות מכרים וחברים לחבק את משפחת שער שבנה גיל-עד נחטף לפני חמישה ימים. תלמידות בית ספר מחלקות עוגיות, התושבים מתגייסים לחיפושים והוריו של הנער, המנסים לעכל את אירועי הימים האחרונים, נראים בעיקר אסירי תודה. "הם מודים לכולם על העזרה", מספר חבר המשפחה

בית המשפחה, הבוקר (יוסי זילברמן)

ביום החמישי למבצע "שובו אחים", משפחותיהם של הנערים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל נאלצות ללמוד כיצד לחיות עם תחושת חוסר הוודאות האופפת אותן, תוך שהן מנסות לחזור ולו במעט לשגרת החיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביישוב טלמון ממשיכים עשרות תושבים ומכרים לחבק את משפחתו של גיל-עד, שאחיותיו שבו הבוקר לראשונה מאז חטיפתו לגן ולבית הספר ביישוב. הוריו, אופיר, עורך דין העובד במשרד במודיעין ובת-גלים, מורה בתיכון "שלהבת" בשוהם, מקבלים תמיכה בלתי פוסקת ונראים אסירי תודה. "ההורים נרגשים מאוד מאיך שהציבור מתייחס אליהם", מספרים קרוביהם.

לומדות ותומכות, הבוקר (יוסי זילברמן)

בין המתנדבים הרבים לעזור נמצאות גם מספר תלמידות בית ספר המתחלפות במשמרות מול בית המשפחה. תמר וחירות, שתיים מהן, דואגות שפינת הקפה שהוקמה במקום במיוחד לאנשי התקשורת תהיה מלאה בכל עת. הן מחלקות עוגיות לאנשים במקום ודואגות לכבד בעוגיות גם את השוטרים שלא משים בפתח הבית.

גיל-עד שער, ארכיון (באדיבות המשפחה)

מחר צפויות הבנות להיבחן בבחינת מתכונת, אך הדבר אינו מרתיע אותן, ומעת לעת ניתן להבחין בהן עם ספרי הלימוד. "אנחנו כאן כבר מהבוקר של שישי כאשר כל היישוב קיבל מסרון על האירוע, למרות הכל אנחנו משקיעים את כל המשאבים שלנו כדי לעזור למשפחה בתקופה הקשה הזו", סיפרה תמר.

במהלך הימים האחרונים התכנסו רבים מהשכנים לתפילה בחצר הבית ושרו שירים, מספר תושבי היישוב הקטן אף הוקפצו בימים האחרונים למילואים לטובת החיפושים. "הם מכירים את גיל-עד באופן אישי, כך שהדבר מקבל זווית אישית הרבה יותר", מספר אלי ימיני, חבר המשפחה. "ההורים מודים לשכנים ולכוחות הביטחון על ההירתמות למאמץ להשיב את הבנים".

"אסירי תודה", בית המשפחה בטלמון (יוסי זילברמן)

בשעות הצהריים התאספו חברים מהיישוב לפינוי הגזם שהתאסף לאחרונה וסידור החצר, עבודה שאותה החל גיל-עד לפני מספר ימים, אך בעקבות האירוע הקשה, לא הספיק לסיימה. "אנחנו עושים את זה מתוך חברות ורצון לעזור, בסך הכל אנחנו מנסים לסייע ככל האפשר בשלב הזה", סיפר מכר של המשפחה.

הבוקר יצאו בני משפחת שער ליישוב נוף איילון שבו מתגוררת משפחת פרנקל למפגש ראשון עם משפחות הנעדרים, המנסות כעת לתמוך זו בזו. ראש הממשלה נתניהו שוחח איתן והדגיש בפניהם כי הכוחות בשטח פועלים עם כל האמצעים העומדים בפניהם על מנת לאתר את הבנים. "בשם אזרחי ישראל אני מבקש לחזק את רוחכם", הוסיף נתניהו.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

אביו של גיל-עד שער לבנו שנחטף: "מחכה לעטוף אותך, להגן עליך"

מחבקים את הורי הנער שנחטף במעגלי תפילה

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים