משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

הוריהם של החטופים נפתלי, גיל-עד ואייל נפגשו לראשונה מאז גורלם נקשר. "המפגש היה משמעותי עבורנו", סיכמה רחל, אמו של נפתלי. "אנחנו מרגישים חיבוק אדיר מכל עם ישראל. זה מחזק אותנו"‎

חמישה ימים לאחר חטיפת בניהן - המשפחות מתאחדות: הוריהם של גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל נפגשו הבוקר (ג') לראשונה ביישוב נוף-איילון על מנת לתמוך אלה באלה ולשתף במעט המידע אודות גורלם של הבנים. "המפגש הזה היה מאוד משמעותי עבורנו ומאוד חשוב", סיפרה רחל פרנקל, אמו של נפתלי בתום הפגישה המרגשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פגשנו אנשים טובים, חזקים ומלאי ביטחון בבורא עולם", הוסיפה פרנקל על הפגישה. "אנחנו רוצים לחזק את כוחות הביטחון שעובדים יומם ולילה ואת ראש הממשלה שעומד איתנו בקשר. אנחנו מתפללים שכל החיילים והילדים שלנו יחזרו ללא פגע".

פרנקל הודתה לאזרחים הרבים המסייעים למשפחות בתקופה קשה זו, וקראה לציבור בישראל להתפלל לשלום הנערים. "אנחנו אסירי תודה לכל מי שמעורב במאמץ האדיר הזה", אמרה האם. "אנחנו מרגישים חיבוק אדיר מכל עם ישראל. זה מלווה אתנו שעשה שעה וזה מחזק אותנו".

היא ביקשה לפנות ישירות לבנים, בתקווה שהמסר יועבר אליהם ויחזק את ידם. "אנחנו רוצים לחזק את הילדים: אייל, גיל-עד ונפתלי, אנחנו אוהבים אתכם ומתגעגעים אליכם מאוד, תהיו חזקים", אמרה פרנקל.

אייל יפרח. "תחבק את גיל-עד ונפתלי" (פלאש 90, גדעון מרקוביץ')

נתניהו שוחח עם המשפחות: "מפעילים מאמץ עצום"

במהלך הפגישה המשולשת שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המשפחות, וביקש להעביר מסר שהמאמצים למציאת הבנים נמשכים בכל האמצעים הקיימים. "אנחנו עושים הכל כדי למצוא את אייל, גיל-עד ונפתלי. בשטח אנחנו מפעילים מאמץ מבצעי ומודיעיני עצום למטרה זאת", אמר נתניהו. "בשם אזרחי ישראל אני מבקש לחזק את רוחכם".

בין המבקרים בנוף איילון הבוקר היו גם יעקב וציפורה אביטן, הוריו של החייל החטוף עדי אביטן ז"ל. "באנו לתמוך בהם, לחבק אותם בימים הקשים האלה שהבלבול וחוסר האונים שולטים", אמר יעקב אביטן. "אם שלוש המשפחות יילכו כגוף אחד - הן יוכלו להשיג יותר מכל המערכות".

בימים שמאז החטיפה היו המשפחות ספונות בבתיהן אפופות בסימני שאלה ומקוות כל אחת לבשורות טובות. בטלמון התכנסו אמש כל התושבים לחבק את שכניהם, הוריו של גיל-עד שער, בעצרת תפילה בהשתתפותם של מאות. כשפניו מסגירים את הכאב ניצב האב מחובק במעגל בין התושבים ששרו והתפללו לשובו של הבן. "אנו סומכים על גיל-עד שיש לו אמונה חזקה וכוחות גדולים", אמר אמש אביו, כשגרונו נחנק מדמעות ופנה אל בנו: "אני מחכה לרגע לעטוף אותך בברכת כהנים עם טלית, להגן עליך".

האב אופיר הודה על התמיכה מכל הציבור ברגעיה הקשים של המשפחה. "אומרים לנו שאנחנו משדרים עוצמה - העוצמה הזו באה מכם", אמר. "אנחנו מחכים לילדים, לגלעד, לנפתלי, לאייל, הילדים של כולנו. אנו מרגישים שאנו רוצים כבר לראות אותם כאן. אנו מרגישים את החיבור של כל הקהלים, כל הציבור. אנחנו מקבלים טלפונים מכל עם ישראל, אנו מקבלים חיזוק מכל העולם".

נפתלי פרנקל. "לא קל לנו"

"תמשיכו לקרוע שערי שמיים"

משפחתו של אייל יפרח התעוררה אל בוקר חמישי של חוסר וודאות. גם שם מקווים לבשורה שתבוא על שובו של הבן ומנסים בינתיים לשמור על קור רוח. "תמשיכו לקרוע שערי שמיים, אני מתחננת מעמקי ליבי", ביקשה אתמול האם איריס יפרח מעם ישראל. "זה מה שנותן לנו את הכוח, בזכות התפילות שלכם, עם ישראל שלנו, כולנו חזקים".

אתמול פנתה האם איריס לבנה אייל דרך המצלמות בתקווה שיראה את הדברים. "איילי שלנו, אנחנו אוהבים אותך, עם ישראל מתפלל עליך - תראה איזה יופי של עם", קראה האם. "תחבק חזק את גיל-עד ונפתלי, אתה חזק בשבילם ובשביל כולנו".

גיל-עד שער. "מחכה להגן עליך"

במשפחת פרנקל מיעטו לישון גם הלילה והתעוררו אל עוד בוקר קשה ומתוח. "לא קל לנו, עברנו עוד לילה דרוך ומתוח, ישנו רק כמה שעות", סיפר דודו של נפתלי פרנקל מהבית ביישוב נוף איילון. "אנחנו מביעים תודה לתמיכה חוצת הקווים. כשאני רואה את העם דואג לשלומם של השלושה, זה עם שמנתץ את כל המחלוקות כדי לקדש את החיים".

יום חמישי למבצע. גל מעצרים (רויטרס)

רחל פרנקל פנתה אתמול בצהריים לבנה ובקול שבור אמרה: "נפתלי, אבא ואמא שלך אוהבים אותך עד אין קץ ועם ישראל הופך עולמות כדי להביא אותך הביתה. נורא חשוב לנו להגיד תודה לכולם. אנו אסירי תודה לכל חייל בשטח ולכל שב"כניק, לחברי כנסת, להורי החיילים שנמצאים בשטח, ולאנשי התקשורת שמביאים את הסיפור שלנו לעולם".

ככל שהימים עוברים והמבצע מתרחב הטבעת על חוטפיהם של שלושת הנערים הולכת ומתהדקת. אולם, ההערכה היא כי גם אם יאתרו את החטופים המבצע לא ייפסק, בשל מטרתו הנוספת והיא פגיעה בתשתיות החמאס.

סגן הרמטכ"ל בסיור (דובר צה"ל)

אייזנקוט בחן את היערכות הכוחות בשטח

סגן הרמטכ"ל אלוף גדי אייזנקוט סייר הבוקר באוגדת יהודה ושומרון ובחן את היערכות הכוחות ואת תכניות הפעולה להמשך. בין היתר הוא בדק את ההיערכות לימים הקרובים שכוללת פעילות של החטיבות המרחביות והסדירות: כפיר, נח"ל וצנחנים.

אייזנקוט בין היתר בודק גם את שיתוף הפעולה עם הארגונים המקבילים - המשטרה והשב"כ, וכן את הצד המודיעיני של המבצע.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

אביו של גיל-עד שער לבנו שנחטף: "מחכה לעטוף אותך, להגן עליך"

ראש הממשלה: "להיערך לאפשרות שייקח עוד זמן"

גורם צבאי: "צה"ל ערוך גם בפיקוד צפון ודרום"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"