אמו של אייל יפרח: "הלב מאמין שתחזרו הביתה בשלום"

למעלה משלוש יממות לאחר החטיפה, אמו של אייל יפרח בן ה-19 הגיבה לראשונה לתקשורת: "הלב שלנו קרוע ושבור, אבל מאמין". לאחר מכן פנתה לבנה ואמרה לו: "איילי שלנו, אנחנו אוהבים אותך, תחזק חזק את גיל-עד ונפתלי, אתה חזק בשבילם ובשביל כולנו"

משפחות הנעדרים מחכות לבשורה: איריס יפרח, אמו של החטוף אייל יפרח בן ה-19, מסרה היום (ב') הודעה לתקשורת, יותר משלוש יממות לאחר החטיפה וביקשה מהציבור: "תמשיכו להתפלל ולקרוע שערי שמיים, אני מתחננת מעמקי ליבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עם ישראל שלנו, אנחנו אוהבים אתכם, מכל הלב, מרגישים את הלב החם שלכם עד לתוככי ליבנו ואז זה עובר גם לילדים שלנו", הוסיפה איריס. לאחר שביקשה להתפלל, הוסיפה אמו של החטוף: "זה מה שנותן לנו את הכוח, בזכות התפילות שלכם, עם ישראל שלנו, כולנו חזקים".

אייל יפרח (פלאש 90, גדעון מרקוביץ')

בהמשך פנתה לבנה ישירות: "איילי שלנו, אנחנו אוהבים אותך, עם ישראל מתפלל עליך - תראה איזה יופי של עם. תחבק חזק את גיל-עד ונפתלי, אתה חזק בשבילם ובשביל כולנו". יפרח הביעה תקווה שבנה ושני הנעדרים הנוספים ישובו במהרה ובשלום: "הלב שלנו קרוע ושבור, הלב מאמין שאתם תחזרו הביתה בשלום בריאים ושלמים. אנחנו רוצים לחבק אותך בשתי ידינו חזק חזק, תחזרו הביתה בשלום. תודה לכל עם ישראל, אנחנו אוהבים אותכם מאוד".

בעלה, אורי יפרח, התראיין גם הוא והביע אמונה בתפילה של עם ישראל. "אנחנו מאמינים שהאיחוד הגדול בעם מחזק את אייל, גיל-עד ונפתלי", אמר. "הכוחות האלה מגיעים לילדים, ובזכות זה הם יעמדו חזק ואיתן. אנחנו מאמינים בני מאמינים, אנחנו מאמינים שכל מה שהקודש ברוך הוא עושה הכל לטובה".

חדשות 2

"הופכים עולמות כדי להחזירכם"

"אנחנו רוצים להגיד לעם ישראל תודה רבה על החיבוק הנפלא, על התפילות, על ההתאחדות הגדולה שיש בעם", הוסיף האב. "אנחנו קוראים לעם להמשיך להתפלל ולהיות מאוחד. אני רוצה לברך את כוחות הביטחון, את הצבא, המשטרה והשב"כ - כל מי שעוסקים בפעילות הזאת שיחזרו הביתה בשלום".

אתמול התראיינו האמהות של שני הנעדרים הנוספים, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל, לראשונה מאז חטיפת בניהם. "החיבוק שלכם מחזק את גיל-עד, נפתלי ואייל. תמשיכו לתת לנו כוח", אמרה אמש בדמעות בת גלים שאער, אמו של גיל-עד. "אנחנו עוברים תקופה לא פשוטה בימים אלו. אני רוצה לחבק את עם ישראל חיבוק גדול, חיבוק של הכרת הטוב, תודה ותפילה. אנחנו מרגישים את החיבוק שלכם כל הזמן. זה נותן לנו המון כוח. וזה מה שמחזיק אותנו בימים הקשים האלה", אמרה לכלי התקשורת בפתח ביתה. 

רחל פרנקל פנתה אתמול בצהריים לבנה ואמרה: "נפתלי, אבא ואמא שלך אוהבים אותך עד אין קץ ועם ישראל הופך עולמות כדי להביא אותך הביתה", אמרה בקול שבור. "אנו יודעים ומרגישים שהופכים עולמות כדי להביא אותם הביתה. נורא חשוב לנו להגיד תודה לכולם. אנו אסירי תודה לכל חייל בשטח ולכל שב"כניק, לחברי כנסת, להורי החיילים שנמצאים בשטח, ולאנשי התקשורת שמביאים את הסיפור שלנו לעולם".

מבצע "שובו אחים" להשבתם של הנערים החטופים החל לפני ארבעה ימים, ובמסגרתו פועלים הכוחות בשטח לאיתורם ולמעצר פעילי טרור בכירים היכולים לשפוך אור על שאירע. הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.