פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המרגל הישראלי יונתן פולארד מסר מהכלא בארצות הברית כי הוא מבקש לחזק את משפחות שלושת הנערים החטופים. הוא קרא לכל התומכים בשחרורו להגיע לעצרת התפילה לשלומם הערב בכותל המערבי. בהתאם לרצונו של יונתן - הקמפיין לשחרורו יצומצם לטובת תפילה לשלום החטופים

יונתן פולארד (AP)

המרגל הישראלי הכלוא בארצות הברית יונתן פולארד ביקש לחזק את משפחותיהם של גיל-עד שאער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל שנחטפו ביהודה ושומרון ונעדרים מאז יום חמישי בלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יונתן ביקש ממני לקרוא לכל התומכים והפועלים לשחרורו להגיע ולסייע לעצרת התפילה שתתקיים הערב ב-19:00 בכותל המערבי בירושלים להצלת החטופים", סיפרה רעייתו אסתר.

במטה לשחרור פולארד תכננו קמפיין חדש, האחרון לכהונתו של נשיא המדינה היוצא שמעון פרס, שייסע לפני סיום כהונתו לביקור פרידה בארצות הברית. עם זאת, לנוכח האירועים האחרונים, הוחלט כי הקמפיין הזה יצומצם לטובת ריכוז המאמץ בתפילה לשלום החטופים ובתמיכה במשפחותיהם, בהתאם לרצונו של של פולארד.

לפני כשבועיים, משלחת של חברי כנסת שהשתתפה באירועים לרגל יום ירושלים בארצות הברית, העבירה לנשיא האמריקני אובמה מכתב הקורא לשחרור המרגל יונתן פולארד. על המכתב חתמו 106 חברי כנסת עד כה, בתקווה כי הפנייה תסייע לשחרורו.

לפני חודשיים פורסם כי נשקלת עסקה משולשת בין ישראל, ארצות הברית והרשות הפלסטינית לפיה ישראל תשחרר מחבלים בפעימה נוספת, הרשות תמשיך במשא ומתן וארצות הברית תשחרר את פולארד מהכלא. לבסוף גם עסקה זו, כמו כל הנסיונות הקודמים לשחרר את פולארד, לא יצאה אל הפועל.