סבו של גיל-עד: "אין דבר קשה מהבלתי ידוע"

במשפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו עברה השבת בדריכות ובמתיחות גדולה מאוד. סבו של של גיל-עד שאער קרא "לכל בית ישראל להצטרף לתפילות" וסיפר: "הוא היה אתנו בבית השבוע, לקח פסק זמן בשביל ללמוד לבחינות". דודו של נפתלי פרנקל: "אנחנו אופטימיים, מקווים לטוב, נמצאים בהמתנה דרוכה

שבת מתוחה וקשה עברה על משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו: אייל יפרח בן 19 מאלעד, גיל-עד שאער בן 16 מהיישוב טלמון ונפתלי פרנקל, בן 16, מנוף איילון. קרובים וחברים ממשיכים לפקוד את בתיהם של השלושה בניסיון לחזק את בני משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמואל שי כהן, סבו של גיל-עד שאער אמר כי "אין דבר קשה מהבלתי ידוע, ואין הקלה מהתרת הספק". הוא קרא "לכל בית ישראל להצטרף לתפילות ביישוב טלמון".

"אם נופלת עלינו צרה, אשרינו שזה בארץ הזו", אמר הסב. "הרגשנו מקרוב עד כמה המדינה וכל אחד עשה ועושה את המקסימום. מה שמעניק לנו את השקט זה התפילות וזה שאנחנו חיים בארץ הזו".

הוא תיאר את גלעד כילד נפלא: "הוא היה אתנו בבית השבוע, לקח פסק זמן בשביל ללמוד לבחינות ובא לסבא ולסבתא ללמוד במסגרת חמה ומפנקת. הוא יצא מהבית ישר לישיבה וכמה שעות אחרי זה שמענו שהוא סיים את הבחינות ואחר כך הבנו שהוא לא הגיע לבית הוריו".

"ילד נפלא", סבו של גיל-עד (חדשות 2)

ישי פרנקל, דודו של נפתלי, סיפר הערב על ההתמודדות עם חוסר הוודאות ואמר כי "עברה עלינו שבת משפחתית לא פשוטה ומאוד מאוד מתוחה. אנחנו אופטימיים, מקווים לטוב, נמצאים בהמתנה דרוכה ומצפים לבאות".

על התחושות בקרב ההורים אמר: "הם אופטימיים מאוד, הם אנשים מיוחדים זה לא קל". דודו של נפתלי הדגיש את התמיכה הגדולה שמקבלת המשפחה מעם ישראל: "אנחנו מאוד מעריכים את זה, זה מאוד חשוב לנו וכולנו מקווים לטוב".

על נפתלי אמר כי "הוא נער בן 16, תלמיד י"א בעיצומן של הבגרויות. ילד רגיל, שמשחק כדורסל ומנגן בגיטרה". הוא ביקש להודות לכוחות הביטחון על פעילותם לאיתור הנערים. "נמצאים איתנו בבית נציגי כוחות הביטחון, שמעדכנים אותנו מעת לעת", אמר. "חשוב לנו מאוד להביע תודה - אנחנו רואים ומודעים לפעילות שלהם. משאירים אותנו בתמונה ועושים זאת בצורה ראויה להערכה".

"שומרים על אופטימיות", דודו של נפתלי (חדשות 2)

הנשיא למשפחות: "כל עם ישראל נמצא יחד אתכם"

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח הערב עם הוריהם של שלושת הנערים הנעדרים וביקש לחזק את ידיהם. "אני יודע שעוברים עליכם ימים לא קלים ואתם מצויים במתח ובחרדה, אני מבקש להדגיש שאנחנו עם אחד- כל עם ישראל נמצא יחד אתכם ברגעים אלו", אמר להם הנשיא. "כוחות הביטחון של מדינת ישראל על כל הזרועות פועלים בשטח ועושים הכל להחזיר את הבנים היקרים שלכם, של כולנו הביתה. אתם מגלים תעצומות נפש, אני מחבק אתכם ומבקש שתדעו שאני אתכם בשעה קשה זו. עם ישראל כולו מתפלל לשובם".