אזרח העיד במשטרה: "הסעתי שניים מהנערים לאזור חברון - שעות לפני שנחטפו"

אזרח דיווח למשטרה כי הסיע שניים מתוך שלושת הנערים שנחטפו לכאורה, שעות בלבד לפני האירוע - והוריד אותם סמוך למחסום באזור חברון. הוא זיהה את תמונותיהם בפייסבוק - ומיהר להעיד במשטרה, שם הגדירו את גרסתו "אמינה מאוד"

הסיע את הנערים לפני החטיפה? (דובר צה"ל)

בשב"כ ובמשטרה בודקים גרסה של אזרח לפיה הסיע את הנערים - שעות בודדות לפני שנחטפו: האזרח טוען שאסף שניים מתוך שלושת הנערים והסיע אותם לאזור חברון שעות לפני שנחטפו לכאורה. גרסתו נבדקה - ולאחר מכן הגדיר אותה גורם בכיר במשטרה כאמינה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האדם שהסיע לכאורה את שני הנערים בני ה-16 הלומדים באותה הישיבה בכפר עציון, נדהם לגלות את תמונתם בפוסט שהעלתה ידידה שלהם לפייסבוק בו כתבה: "תתפללו לשלומם". לאחר הזיהוי של הנערים, מיהר הגבר ליצור קשם עם הבחורה שפרסמה את התמונה - וטען בפניה שהסיע אותם שעות בלבד לפני שנחטפו.

לדבריו, הוא אסף את הנערים בכביש עוקף באר שבע בשעות הערב שלשום, לאחר שאמרו לו שהיו קודם לכן בישיבה בה לומדים חבריהם ליד דימונה. לטענתו, הם ביקשו להגיע לאזור חברון - והוא הוריד אותם באזור השעה 19:00 סמוך למחסום מיתר - המחסום האחרון לפני הכניסה לאזור.

נחקר על ידי השב"כ

הבחורה שהעלתה את הפוסט לפייסבוק וששמעה את עדותו של הגבר הפצירה בו ליצור קשר מיידי עם המשטרה. ניידת הגיעה לביתו ואספה אותו לתחנה, שם הוא גולל בפני החוקרים את עדותו ושב וטען בפניהם שהסיע שניים מבין שלושת הנערים שנחטפו לכאורה, שעות לאחר שירדו מרכבו.

קצין מודיעין בתחנה ששמע את עדותו הקפיץ מיד את אנשי השב"כ שהמשיכו לחקור אותו. עם זאת, עדיין לא ברור אם עדותו של הגבר תניב התפתחות בחקירה ואם אכן מדובר בנערים שנחטפו. בשעות אלה מצליבים את גרסתו אל מול המידע הנוסף שהתקבל ובודקים כמה אפשר להתקדם בחקירה באמצעות סיפורו.