קרב הסרטונים: משפחה מאשימה את המשטרה במות בנה

ראמי פאחורי בן ה-16 נהרג במהלך מרדף משטרתי בנצרת כשרכב על אופנוע. המשטרה טוענת כי החליק ופגע במדרכה, אך משפחתו טוענת כי רכב של היס"מ פגע בו ומאשימה את השוטרים במותו. כדי להוכיח זאת אספו תיעוד ממצלמות אבטחה באזור

ראמי פאחורי בן ה-16, שנהרג בתאונה הקטלנית במהלך מרדף משטרתי לפנות בוקר בנצרת, יובא הערב (ד') למנוחות בבית העלמין המוסלמי בעיר. בני משפחתו של ראמי פועלים היום במרץ משעות הבוקר כדי לאסוף ראיות ממצלמות אבטחה בעיר שלטענתם תיעדו את המרדף המשטרתי. המטרה שלהם היא אחת: להוכיח כי רכב של השוטרים ניגח את חלקו האחורי של האופנוע בעת שהאט ופגע בראמי, וכי השוטרים למעשה גרמו למותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המשפחה, באחד הסרטונים שאספו רואים את בנם המנוח רוכב יחד עם חברו על האופנוע כאשר הוא מדליק אורות, למרות שהמשטרה טענה שנסע ללא אורות. מאחורי האופנוע נראית ניידת יס"מ דולקת אחריו. לפי המשפחה, המרדף נמשך מספר דקות לעיני המצלמות, כאשר רואים כל הזמן את האופנוע בורח והניידת רודפת אחריו.

אך מצלמות אבטחה אחרות מראות מקרוב, לדברי המשפחה, איך בנם מאט את נסיעתו ואז ניידת היס"מ מתקרבת לאופנוע ומנגחת את חלקו האחורי. לטענתם, אפילו ניתן להבחין בניסיון של אחד השוטרים מניידת היס"מ לפתוח את הדלת, ככל הנראה בניסיון לתפוס את האופנוע.

במשטרה טענו היום כי בדקו חשד שפאחורי היה מעורב באירוע ירי בעיר, ולכן דלקו אחריו. לטענתם, הוא נהרג כשהאופנוע שלו פגע במדרכה, ואז החליק. במשטרה אף טענו כי ריח אלכוהול נדף מההרוג ומנער נוסף שנסע עמו ונפצע בינוני.

"אנחנו עשינו את העבודה כמו שצריך ואספנו חומרים", אמר לחדשות 2 Online חליל פאחורי, דודו של ההרוג, שאסף את הסרטונים. "האופנוע שייך לאביו של המנוח - מדובר באיש נורמטיבי ללא עבר פלילי וללא שום קשר לאירוע הירי שבוצע קודם לכן. הוא בסך הכל לקח את האופנוע של אביו ויצא מהבית והוא לא היה שיכור. הוא לא קשור לשום ירי ומעולם לא החזיק אקדח".

ההרוג בתאונה, רמי פאחורי

במשטרה טוענים: לא היה מגע בין הניידות לאופנוע

הדוד תיאר את התנהלות המשטרה כמחדל חמור. "אנחנו מחכים לתשובות", אמר. הבן שלנו קיפח את חייו ואנחנו לא נשתוק על זה ונפעל בכל דרך חוקית. הוא ראה משטרה ונבהל. הם פשוט הרגו אותו". קרוב משפחה אחר של הנער האשים כי התנהגות המשטרה נבעה ממניעים גזעניים.

לבית המשפחה האבלה הגיע היום עלי סלאם, ראש עיריית נצרת, שהבטיח לעקוב אחרי החקירה המשטרתית ולדבר עם נציג המשטרה. סלאם אמר עם צאתו מבית המשפחה לחדשות 2 Online: "יזמתי פגישה עם מפקד התחנה. נחכה לתוצאות ולתשובות. לפי מה שאני יודע, מרדפים בתוך העיר הם אסורים מבחינה חוקית. אני מצפה שתהיה תשובה מהמשטרה במקרה הזה".

במשטרה ציינו בתגובה כי לא בוצע כל ירי לעבר הנער שנמלט מהכוחות וכי אף לא היה מגע בין הניידות לבין האופנוע שעליו רכב. במשטרה מחכים כעת לממצאי הנתיחה.