צפו: לוחמי האש כמו שמעולם לא ראיתם

מצלמת גו-פרו שהוצמדה לקסדה של הכבאים במטרה ללמוד ולשחזר את האירועים, שקורים לרוב תחת לחץ וסכנה, מספקת תיעוד בזמן אמת של מבצעי החילוץ והכיבוי. "למצלמות יש חשיבות ברמה המבצעית, זה יעזור לנו ללמוד ולהשתפר", מסביר דובר תחנת ת"א

העולם דרך עיני הכבאי: לוחמי האש של שירותי הכבאות וההצלה מטפלים מדי יום בעשרות אירועי שריפה ברחבי הארץ, לרוב תחת לחץ וסכנה. לא תמיד פשוט לשחזר את אשר אירע בעת השריפה וכדי לשפר את יכולות הלמידה והתחקיר, הצמידו לחלק מהכבאים מצלמת קסדה שתפקידה לתעד את הפעילות במוקד האירוע, מזווית ראייתו של הכבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

רשף אבי קורדובה, קצין המבצעים של תחנת חולון, הסביר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "הצורך במצלמות קסדה הוא בראש ובראשונה לתחקיר". קורדובה אמר כי "לאחר האירוע אנחנו צופים בסרטונים ויכולים לזהות כיצד פעלנו בכל נקודה ונקודה - כיצד ביצענו את הסריקה, כיצד טיפלנו במוקד. כך אנחנו רואים מה ניתן לשפר".

"בעיקר לצרכי תחקיר". קורדובה (עזרי עמרם, חדשות 2)

המצלמות נכנסו כבר לפעולה בכל תחנה במחוז דן, ולאור השימוש המוצלח ישנה כוונה לעשות בהן שימוש בכל צוות כיבוי.

"לקח קצת זמן להתרגל לרעיון שמלבד המטרה המרכזית שלנו של כיבוי וחילוץ, מעתה נלך גם עם מצלמות קסדה", אמר דובר תחנת ת"א רשף משנה ליאור שרעבי, "אבל במהרה הבנו את החשיבות של התיעוד, גם ברמת הדוברות ובמיוחד ברמה המבצעית".

לדבריו, "זה מאפשר לנו כל הזמן לבדוק את עצמנו ולהשתפר, ובחודשים האחרונים אנחנו כבר יכולים לראות את הפירות של התיעודים הללו".

"עוזרות לנו להשתפר". שרעבי (עזרי עמרם, חדשות 2)