הפעוט שנפל מהחלון פקח את עיניו לראשונה

בשורות טובות מבית החולים סורוקה: פחות משבוע לאחר שנפלו מחלון הקומה השלישית חל שיפור ניכר במצבם של ויקטור בן ה-3 ואחותו ולנטינה בת ה-5. האחות כבר שוחררה לביתה והיום יצא אחיה הקטן מכלל סכנה ופקח עיניו לראשונה. הוריהם, ששבו לארץ מאוקראינה לפני חודש בלבד, סיפרו היום על הנפילה ועל הימים הקשים שאחריה

חמישה ימים של חרדה עברו על וסילי וטטיאנה מייסיניקביץ' מבאר שבע - עד שהיום (ב') פקח סוף סוף ויקטור בן ה-3 את עיניו. בשבוע שעבר הובהל ביחד עם אחותו ולנטינה, בת ה-5, לבית החולים - לאחר שהשניים נפלו מחלון ביתם שבקומה השלישית. בשיחה עם חדשות 2 סיפרו היום הורי הילדים על הנפילה המבעיתה ועל הימים הקשים שאחריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

מאז הגיע לבית החולים סורוקה, נלחמו הרופאים על חייו של ויקטור. היום סוף סוף חל השיפור המצופה. "המצב של ויקטור היה קשה", אמר האב וסילי, שנשם לרווחה אחרי מספר ימים קשים ביותר. "עכשיו אומרים שהוא בסדר, אז גם אני בסדר. בכיתי יומיים, עכשיו אני בסדר. הוא מרגיש טוב, אוכל, משחק. אייפד וסוכריות - יותר מזה הוא לא צריך".

"ישבנו, היינו בבית עם התינוק השלישי, אולי דקה או שתיים הילדים היו בשקט ואז שמענו בום", שיחזר וסילי. "פתאום ראיתי שהחלון פתוח והם היו על הרצפה. רצתי למיטה וולנטינה ישר התחילה לנסות לקום. ויקטור לא נשם. זה היה הכי קשה".

"זה לא מזל, זה משהו מהאל"

משיחזור המקרה עולה כי שני הילדים שיחקו על מזרן בסמוך לחלון. בשלב כלשהו קפצו האחים מהמזרן אל החלון - חלון ללא סורגים - ומשם נפלו מטה. למרבה המזל, נפילתם של השניים נבלמה על ידי גגון בקומה הראשונה.

החלון ממנו נפלו הילדים (חדשות 2)

"אני עוד לא מאמינה, אני מאוד מאוד שמחה שהכל יהיה בסדר", אמרה היום האם טטיאנה. "מזל זו לא המילה הנכונה - זה משהו מהאל".

המשפחה עלתה לארץ ב-1998, אך לאחר כמה שנים החליטו טטיאנה, אחות במקצועה, ווסילי, מהנדס תוכנה - לשוב לאוקראינה. רק לפני חודש חזרו לישראל ובוודאי לא חשבו שימצאו את עצמם בבית החולים, כששניים מילדיהם מאושפזים במצב קשה.

בימים האחרונים כבר השתחררה ולנטינה מבית החולים וחזרה הביתה. כך קרה שהמשפחה התפצלה: האם והבת בבית, האב והבן בבית החולים - לצורך השגחה ושיקום. למרבה המזל אומרים הרופאים שלמרות הפציעה הקשה, השניים לא ספגו פגיעות מוחיות או נזקים ארוכי טווח.