ההערכה המרכזית במשטרה: אור וקורל טבעו

המשטרה ממשיכה בחקירת נסיבות מותן של אור קורן וקורל שרי בנות ה-10 בבריכה בסביון. מניתוח הממצאים ודגימות שנלקחו שללה המשטרה אפשרות כי הן התחשמלו או נפגעו מחומר כימי. נבדקת האפשרות שאחת מהן טבעה והשנייה טבעה גם היא בניסיון להצילה. החוקרים ממתינים לתוצאות של בדיקות נוספות

אור וקורל ז"ל, ארכיון (באדיבות המשפחה)

חמישיה ימים לאחר אסון הבריכה בסביון שגבה את חייהן של הילדות אור קורן וקורל שרי בנות ה-10, ממשיכה המשטרה בחקירת נסיבות המקרה. לאחר שנבדקו שלל כיווני חקירה, הסברה המרכזית של החוקרים היא כי מדובר בטביעה, כך על פי גורמים המעורים בפרטי חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר מותן, הועברו גופות הילדות למכון לרפואה משפטית על מנת לקבוע את הגורם למוות. לאחר בדיקת הדגימות שנלקחו, נשלל עד כה החשד כי מדובר בהתחשמלות או בהרעלה כתוצאה מחומרים כימיים.

החוקרים מעריכים כעת כי אחת הילדות טבעה, והשנייה שהגיעה לסייע לה טבעה גם היא, אם כי הם עדיין לא קבעו את מסקנתם הסופית. במשטרה מצפים לקבלת תוצאות של בדיקות נוספות בשבוע הקרוב שאולי יביאו למסקנה הסופית.

הערכת המשטרה מתבססת על ראיות פורנזיות, אך אינה עולה בקנה אחד עם דבריה של אמה של אור קורן, שבריאיון לתוכנית שש עם עודד בן עמי, סיפרה כי בתה נהגה לבלות זמן רב בבריכה וכי הייתה שחיינית מצטיינת.

"כמעט כל יום אור הייתה בבריכה של הסבתא, היא גדלה שם", סיפרה אמית קורן, אמה של אור שאיבדה את בתה היחידה. "אחרי בית ספר היא הייתה מגיעה לשם, אוכלת צהריים, עושה שיעורים. בקיץ כל יום היא הייתה בבריכה. היא הייתה שחיינית מעולה".

"הכאב חד"

ביום שישי הובאה אור למנוחות, כשמאות בני משפחה, מכרים וחבריה מבית הספר מלווים אותה בדרכה האחרונה. "אני לא מאמינה שאני מדברת אלייך ואת לא יכולה לענות לי, את היית האור בחיי", ספדה לה אמה. "ילדה מדהימה שלי, את חסרה לי כל כך. אלוהים לקח אותך ממני כדי שתאירי את גן עדן עם החיוך שלך. אני רוצה להתעורר מהסיוט הזה".

הבית שבו אירע האסון (חדשות 2)

יום קודם לכן הובאה קורל למנוחות, כשכמעט אף עין לא נשארה יבשה כשהזמר רמי קליינשטיין נעתר לבקשת האב, הגיע ללוויה ושר את השיר האהוב עליה ביותר - מתנות קטנות. "הבת שלי אהבה מאוד את השיר הזה, היא הייתה שרה אותו ומצביעה עלינו, המתנות הקטנות, ההורים שלה", סיפר אביה אילן. "הכאב הוא כאב חד, והאובדן הוא אובן קשה מאוד, כאילו נגדע ממני איבר בגוף".