ראשון לציון: תינוקת נמצאה נטושה בגן עם בקבוק וודקה

התינוקת, בת שלושה חודשים, נמצאה על ידי עוברי אורח בגינה ציבורית כשהיא ללא השגחה. כחצי שעה לאחר שהגיעו כוחות המשטרה, נקלע למקום אביה של התינוקת – שהוביל את השוטרים לביתם. בבית נמצאה האם, שיכורה כלוט. האם נעצרה, התינוקת הועברה לידי גורמי הרווחה והמשטרה פתחה בחקירת נסיבות התקרית

תינוקת נמצאה נטושה עם וודקה. אילוסטרציה (יוסי זילברמן, חדשות 2)

חשד למקרה חמור של הזנחה בראשון לציון: תינוקת בת שלושה חודשים בלבד נמצאה לבדה בתוך עגלה בגינה ציבורית, ולצידה שלושה בקבוקי וודקה וכוסות. התינוקת הועברה לידי גורמי הרווחה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הערב המוקדמות הבחינו אזרחים בראשון לציון בעגלת תינוקת ללא השגחה בגינה ברחוב אלי כהן בעיר. עד מהרה החלו להתגודד במקום אנשים רבים, שמיהרו להזעיק את המשטרה. שוטרי תחנת ראשון לציון שהגיעו לגינה מצאו את התינוקת ואת האלכוהול לצידה.

לפחות חצי שעה חלפה עד שאביה של התינוקת, שלא היה בבית בזמן היעלמותה, נקלע למקום עקב ההתגודדות והודיע לשוטרים כי מדובר בבתו. האב הוביל את השוטרים לביתו. כשהגיעו לשוטרים למקום מצאו את דלת הבית פתוחה ואת האם שיכורה כלוט.

מבדיקה ראשונית עולה כי האם ישבה ככל הנראה עם בתה התינוקת בגינה הציבורית, ואז ככל הנראה שבה לביתה על מנת להטיל את מימיה. לאחר מכן לא שבה אל הגן. השוטרים שהגיעו אל הבית עצרו את האם והיא נחקרת כעת. התינוקת הועברה לידי גורמי הרווחה וחקירת המשטרה נמשכת.

יו״ר השדולה למען הורות ומשפחה ח״כ יפעת קריב, אמרה בעקבות המקרה כי "כאמא ל-4 ילדים, כעובדת סוציאלית וכמחוקקת אני מזועזעת לשמוע איך הורים יכולים להפקיר את הדבר היקר מכל. לכל דבר בחיים אנחנו צריכים לעבור קורס ולקבל הסמכה, אך תפקיד ההורות נוותר ללא פיקוח והשגחה ויש כאלו שמסכנים את ילדיהם, אני מתכוונת לפעול בנושא״.

בשבוע שעבר: תינוקת הוזנחה בתחנת לוטו

בשבוע שעבר נטשה על פי החשד אם את בתה בת השמונה חודשים בתחנת לוטו במרכז המסחרי בראש העין. לאחר מרדף קצר שהתנהל ברחבי העיר אותרה האם.

מחקירת המקרה עלה כי האם הגיעה לאזור התחנה בשעות הצהריים ועד מהרה עזבה את המקום ונכנסה למונית חולפת. בעל התחנה שהבחין בנעשה מיהר להזעיק את המשטרה למקום. כוחות משטרה רבים הגיעו לאזור תוך זמן קצר, אספו את התינוקת שהושארה בעגלתה והעבירו אותה לגורמי הרווחה בעיר למשמרות.

במקביל, נפתחו חיפושים נרחבים אחר המונית שבה נראתה האם עוזבת את המקום. בפעילות מהירה, ובאמצעות פנייה לסדרן תחנת המוניות, אותרה האם, אישה בשנות ה-30 לחייה, שטענה כי חשבה שאביה של התינוקת נמצא בקרבת מקום.