הנפילה בבאר שבע: "הילדים שיחקו, פתאום שמעתי בום"

אביהם של הילדים שנפלו מחלון הקומה השלישית בביתם מספר על רגעי האימה. "הילדים שיחקו בחדר, אשתי אמרה שמשהו נפל", סיפר בכאב. הילדים בני ה-5 ו-3 מטופלים בבית החולים סורוקה בבאר שבע שם מוגדר מצבם קשה

שעות ספורות לאחר שהובהלו לבית החולים במצב קשה, משחזר אביהם של האחים בני ה-5 וה-3.5 את הרגע שבו הבין כי ילדיו הקטנים נפלו מחלון הקומה השלישית. "שמעתי בום וטסתי אליהם", סיפר האב בכאב מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלפנו חיתול לתינוק שלנו, היינו בחדר שלנו והם שיחקו בחדר שלהם", אמר בעודו מחזיק את בנו התינוק. "שמעתי בום ואשתי אמרה 'משהו נפל'. אמרתי לה שזה לא אצלנו כי שמעתי שזה רחוק, אבל הלכתי לבדוק וראיתי את החלון פתוח ואותם על הרצפה".

לדברי האב, בזמן שמיהר להגיע אל הילדים, התקשרה אשתו להזעיק את כוחות ההצלה. "הבן שלי לא נשם אז עשיתי משהו שהוא ינשום. באו ועזרו לנו והוא התחיל לנשום", אמר. לדבריו, בבית החולים אומרים להם שהילדים יהיו בסדר. "הילדה כבר מדברת, היא ביקשה את אבא", סיפרה אשת הצוות הרפואי בסורוקה.

בבית החולים התייצב מצבה של הבת, שמתקשרת עם הרופאים, אך עדיין נשקפת סכנה לחייו של האח הקטן, שמורדם ומונשם. השניים מאושפזים במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. חוקרי משטרת באר שבע נמצאים בבית החולים, אך טרם ניגשו אל ההורים, שמצבם הנפשי קשה. בהמשך, כך אומרים במשטרה, צפויים ההורים להיחקר באזהרה בחשד לרשלנות.

זירת הנפילה (חדשות 2)

שני אחים נפלו מחלון הקומה השלישית

אחר הצהריים הוזעקו כוחות ההצלה לרחוב מבצע יואב בבאר שבע, בעקבות דיווח על נפילת שני ילדים מהחלון. "כשהגענו למקום מצאנו ילדה כבת 5 ששכבה על הקרקע וילד נוסף בן 3 שהוחזק בידיים של אביו", סיפרו פרמדיק מד"א נינו זקרי וחובש בכיר במד"א דור אלמקייס. "הם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלת ראש וחבלות קהות בכל חלקי גופם".

צוותי מגן דוד אדום גדולים שהגיעו למקום העניקו לאחים טיפול רפואי בשטח ופינו אותם באמבולנס ובניידת טיפול נמרץ לחדר הטראומה בבית החולים סורוקה בעיר, כשמצבם מוגדר קשה והם סובלים מחבלות ראש.

מבדיקה ראשונית עולה כי השניים שיחקו ככל הנראה במזרן מתנפח שהוצב על אדן החלון, ומשם נפלו לקרקע. למרבה המזל, נפילתם של השניים נבלמה בסככה מעל מרפסת בקומה הראשונה - וכך נמנעה פגיעה חמורה עוד יותר.

"יש למקד הסברה והגברת מודעות בקרב הורים, בעלי עסקים והסביבה העוטפת ילדים, הגיע הזמן לתבוע תקציבים לצורך חיזוק המודעות והפעלת תוכניות שיבססו אמצעי בטיחות בתחומי החיים", אמרה סגנית יושב ראש הכנסת, חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה. "אני קוראת להורים לתשומת לב יתרה ביחוד לאור העובדה שהמקרים האחרונים יכלו להימנע בקלות".