ישראלי טבע למוות בביקור באומן

העלייה לרגל לקבר רבי נחמן מאומן הסתיימה באסון: שלמה זלמן קוזלובסקי, תושב בני ברק בן 24, הגיע לאומן שבאוקראינה כדי לחגוג את חג השבועות. הוא נכנס לנהר סמוך, ומסיבה לא ברורה נעלם. מאוחר יותר מצאו צוללנים את גופתו

טרגדיה בחג: הצעיר שטבע למוות

טרגדיה באומן במהלך החג: בבית חולים באוקראינה נקבע מותו של שלמה זלמן קוזלובסקי, תושב בני ברק בן 24, שנסע לעיר אומן כדי לבקר בקברו של רבי נחמן מברסלב. הוא נכנס לנהר מסיבה שאינה ברורה ונעלם. צוותי חילוץ שהגיעו למקום מצאו אותו ללא רוח חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר נסע לאומן במהלך חג השבועות, כחלק ממספר קבוצות של חסידי ברסלב שהגיעו להתפלל במהלך החג על קברו של הרב, מייסד החסידות. חבריו של קוזלובסקי הבחינו כי נעלם מטווח הראייה בנהר ואז קראו לעזרה.

מנכ"ל ברסלב העולמי במקום, הרב שמעון בוסקילה, פועל, מאז היוודע דבר האסון, להעביר את גופתו של קוזלובסקי לקבורה מהר ככל הניתן בישראל.

המשטרה המקומית פתחה בחקירת נסיבות טביעתו של הצעיר. החברים ששהו עם קוזלובסקי בעת האירוע התבקשו על ידי הרשויות לספר מה התרחש לפני שנמצאה גופתו, ומדוע נכנס הצעיר לנהר.

עשרות אלפים פוקדים את הקבר בחגים

לא מדובר באסון הראשון של חסידי ברסלב באוקראינה: לפני כשלוש שנים טבע למוות אלי אליה, בן 19 מנתניה, שהגיע גם הוא לאומן לביקור בקברו של רבי נחמן במהלך תקופת החגים. אליה יצא לטבול באגם סמוך ונעלם. לאחר שעות של חיפושים אחריו, איתרה יחידת הצוללנים של זק"א שהוזעקה למקום את גופתו בקרקעית האגם.

קברו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן, 400 ק"מ מדרום לבירה קייב ,הפך למקום עלייה לרגל למאמינים רבים מאז נפילת מסך הברזל שאפשר לישראלים לבקר באוקראינה. במהלך החגים, ובמיוחד בראש השנה, עשרות אלפים מגיעים להתפלל במתחם הקבר של הרב, מייסד חסידות ברסלב.