זוג לסביות בת"א: התנשקנו – וגורשנו מהסופר

בנות זוג מתל אביב טוענות שעברו השפלה בסניף AM:PM בעיר. "המאבטח גירש אותנו ואמר לנו שזה גועל נפש, ממש נפגענו", סיפרה אחת מהן לחדשות 2 Online. קבוצת מחאה נפתחה ברשת, ובחברה פתחו בבדיקה: "אנו דוגלים בשוויון זכויות מלא"

"הושפלנו". מרי ולימור (באדיבות המצולמות)

"השפלה, עלבון ופגיעה אישית" - כך מתארות מרי ג'יין קבנטליאני (19) ולימור איידלמן (28), זוג לסביות מתל אביב, את החוויה הקשה שעברו לטענתן אתמול (ד') לפנות בוקר בסניף AM:PM בעיר. לדברי השתיים, המאבטח גירש אותן מהסניף ברחוב אלנבי בעיר, לאחר שהתנשקו ואמר להן: "לסביות זה פוגעני ולא מכבד". בעקבות המקרה הוקמה קבוצת מחאה בפייסבוק - שצברה כבר מאות לייקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"נכנסנו ואספנו כמה דברים ובין לבין, בת הזוג שלי נישקה אותי. לאחר כמה רגעים ניגש אלינו המאבטח של הסניף ודרש מאיתנו לצאת החוצה מיד בטענה שלסביות זה פוגעני ולא מכבד", כתבה קבנטליאני בפוסט שפרסמה בפייסבוק.

לדבריה, היא מיד ניגשה לקופה עם הקניות והתלוננה בפני שני קופאים - ואף ביקשה את שמו המלא של המאבטח. "הם צודדו במעשי השומר וטענו שזה באמת לא הולם. מיד זוגתי קטעה את דברי הקופאית ושאלה אם היה מדובר בזוג סטרייטים הם היו פועלים באותו אופן וכמובן שתשובתה הייתה מתחמקת".

פתחו בבדיקת המקרה (יח"צ)

"אמרו לנו שזה גועל נפש, הושפלנו"

בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיפה קבנטליאני כי לבסוף הן רכשו את המוצרים, למרות שעוד קודם לכן ביקשו לצאת. "אחד מהם אמר לנו שזה גועל נפש מה שעשינו ושהוא לא צריך לראות את זה על המסך, והרגשנו מושפלות. אני לא יוצאת נגד הרשת אלא נגד העובדים הספציפיים, ושווה שהם ילמדו לקבל את האחר".

בעקבות המקרה, יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, שלח מכתב להנהלת הרשת בה דרש התנצלות. "אנו מצפים מההנהלה הבכירה לתת את דעתה ולהתנצל בפומבי על המקרה, ומעל לכל, לערוב לכך שמקרים דומים לא יישנו בעתיד", כתב.

מרשת AM:PM נמסר בתגובה כי "רשת AM-PM ‏והנהלתה דוגלים בשוויון זכויות מלא לכל אדם ללא הבדל דת גזע מין או נטייה מינית. ‏אם הייתה התנהגות פוגעת של שומר או קופאית אנו מצרים על כך ומגנים אותה מכל וכל. הדבר אינו משקף את מדיניות הרשת שמעורבת רבות בחיי הקהילה ואף רבים מעובדיה הם בעצמם בני הקהילה הגאה. ‏מרגע היוודע המקרה, הרשת פועלת לבדוק את הנושא לתומו כולל בירור מקיף עם השומר ששהה במקום".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv