אסון הבריכה בסביון: גופות הילדות ינותחו

במכון לרפואה משפטית באבו כביר ינסו היום לפזר מעט את מסך הערפל סביב מותן של שתי הילדות בנות ה-10, שטבעו ערב החג בבריכה פרטית בבית מגורים בסביון. בבית הספר של הילדות יערכו היום שיחות עם המורים והילדים, שמתקשים לעכל את הבשורה

האם סיבת המוות תתברר? זירת האסון (חדשות 2)

במכון לרפואה משפטית באבו כביר ינותחו היום (ה') גופותיהן של שתי הילדות בנות ה-10, שטבעו למוות שלשום בבריכה פרטית בבית סבתה של אחת מהן בסביון. הנתיחה תנסה לקבוע מה היה הגורם שהוביל למותן של הילדות בערב חג שבועות, כשבשלב זה הסיבה אינה ברורה. על פי ההערכות, קצר חשמלי ברובוט הניקוי שהיה בבריכה או הרעלה של חומר חיטוי כלשהו הם שגרמו לאסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הספר שבו למדו הילדות יערכו היום גורמים מקצועיים שיחות עם התלמידים והמורים, שמתקשים לקבל את הבשורה המרה. אמש פתח בית הספר ביהוד את שעריו לתלמידים ולהוריהם, כדי לאפשר להם להתמודד עם האסון. הלוויתה של אחת הבנות תיערך היום בסביבות השעה 18:00 בבית העלמין ביהוד וחברתה תובא למנוחות ככל הנראה ביום ו'.

"זה עצוב. אי אפשר לעכל דבר כזה", אמר אמנון סעד, סגן ראש העיר יהוד שבנו לומד בשכבה שבה למדו הבנות. "חשבנו שעברנו דברים בחיים, אבל זה קשה מנשוא. הבן שלי קיבל את ההודעה בוואטסאפ ואנחנו מנסים לתמוך בו כמה שניתן". לדבריו הצטרף גם דניאל, אב לבן הלומד בכיתה ו': "באנו להזדהות ולחלוק את הכאב של הטרגדיה הזו. לא הכרנו אותן, אבל חשוב שנהיה פה וניקח גם חלק".

שקד, בת כיתתן של השתיים, אמרה כי הכירה אותן טוב. "הן היו חברות טובות שלי. אני עצובה מאוד". דורית הירש, מנהלת השירות הפסיכולוגי ביהוד, אמרה לאחר שיצאה ממפגש עם הורים ותלמידים. "הילדים כואבים. הם לא מפסיקים לבכות. זה כואב נורא. אחת המורות אמרה שדבר כזה לא צריך לקרות לילדים בגיל הזה. זה גיל שצריך לחגוג בו בת מצווה, לא למות".

ראשת העיר יהוד-מונוסון יעלה מקליס, חלקה גם היא את תחושותיה ואמרה כי "הילדים לא מעכלים את גודל הכאב וצוותים נכנסו לכיתות כדי לתמוך בהם. הרבה שקט וכאב יש כאן. קהילת יהוד-מונסון חזקה ותומכת אחד בשני".