החברים לכיתה המומים: "נשמותיכן יעלו לגן עדן"

חבריהן לכיתה של שתי החברות בנות ה-10 שטבעו למוות בבריכה בסביון מתקשים לעכל את גודל האסון. "אחת ניסתה להציל את השנייה, אתגעגע אליכן", כתבה אחת מהחברות. בשל האסון ייפתח הערב בית הספר בסיוע יועצות ופסיכולוגים

זירת האסון בסביון (חדשות 2)

אסון הטביעה בסביון: המשטרה ממשיכה גם היום (ד') בחקירת מותן הטראגי של שתי החברות בנות ה-10, שטבעו אתמול למוות בבריכה בסביון, לאחר שעל פי החשד התחשמלו. חבריהן של הבנות, שלמדו ביחד בכיתה ה', מתקשים לעכל את גודל האסון שפקד אותם ערב החג. "נשמותיכן יעלו לגן עדן", כתבה חברה שלהן לכיתה בעמוד הפייסבוק שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברותיי מהכיתה נהרגו בבריכה של סבתא", כתבה החברה. "אחת מהן התחשמלה והשנייה ניסתה להציל אותה ונפלה והתחשמלה יחד איתה. אני אתגעגע!". חברה נוספת הביעה גם היא אבל כבד על מותן של החברות: "איתכן הנשמה. אני פונה לכל המשפחות - אני ומשפחתי מאוד מצטערים על מה שקרה ומשתתפים בצערכם. אתם לא לבד בזה".

הבית בסביון אחרי הטביעה (חדשות 2)

"מדובר בשתי בנות מקסימות", סיפר הורה לילד בבית הספר שבו למדו השתיים. "קשה מאוד לדבר ולחשוב על זה. זה בא בבום גדול, מדובר בילדות קטנות". גם בוועד ההורים העירוני ביכו היום את האסון הנורא: "אנו המומים וכואבים על הטרגדיה שפקדה את העיר בכלל ואת בית הספר בפרט, על לכתן של שתי בנות אותה כיתה שטבעו בבריכה. שלא נדע עוד צער".

בית הספר היסודי שבו למדו הבנות ייפתח הערב עם צאת חג השבועות בשעה 20:30, בתיאום עם משרד החינוך, וזאת כדי לקלוט תלמידים והורים המעוניינים להיפגש עם צוות בית הספר ועם יועצות ופסיכולוגים אשר יתנו תמיכה ככל שיידרש. "זה הרגע שלנו כקהילה לתמוך אחד בשני", אמרו אתמול בעירייה. במקביל פתחו בעיר מרכז סיוע עם קו טלפוני על מנת שהתלמידים יוכלו לשתף בתחושותיהם.

שתי החברות טבעו למוות (חדשות 2)

אמש התייחסה ראשת העיר שבה התגוררו הבנות לאסון הכבד. "אבל כבד נפל על העיר עם קבלת ההודעה על מותן הטראגי של שתי התלמידות", אמרה.

"הם שבורים, וההלם הוא גדול. לא ניתן לתפוס את האסון. זה הזמן שלנו כקהילה לתמוך ולסייע אחד לשני, ולהיות קשובים לילדים", הוסיפה ראשת העיר בשיחה עם חדשות 2 Online. "מיד עם היוודע דבר האסון, הוריתי על הקמת מרכז סיוע שיקשר בין גורמי הטיפול לתלמידים. אנחנו בקשר צמוד עם מנהלת בית הספר וצוותי היועצות, וכולנו קשובים לילדים".

אסון הטביעה בסביון (חדשות 2)

סגנית מנהל המרכז הרפואי שניידר ד"ר אפרת ברון הר לב, שמתגוררת בסמוך ליישוב, קיבלה הודעה מאיחוד הצלה על החייאה שמתבצעת בשתי ילדות בבריכה פרטית בעיר, והגיעה מיד למקום. "כבר מהרגע הראשון ראיתי שהן בלי דופק ובלי נשימה", סיפרה לחדשות 2 Online.

"לא היה שום סימן חיים ולמעשה לא היה כל סיכוי להציל אותן, כנראה זו הייתה טביעה ממושכת במים עמוקים". לדבריה, ניתן היה להציל אותן אם הן היו נמשות קודם לכן מהמים. "הם היו שם עם בגדי ים על שפת הבריכה, וכנראה שהן שחו לבדן ואסור שזה יקרה", היא הבהירה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv