הטרגדיה בסביון: "המשפחות שבורות, האבל כבד"

ראשת העיר בה התגוררו החברות הטובות שטבעו למוות בבריכה פרטית בסביון ערכה ביקור תנחומים אצל משפחותיהן. "ההלם הוא גדול. לא ניתן לתפוס את האסון. זה הזמן שלנו כקהילה לתמוך ולסייע אחד לשני", אמרה

זירת האירוע, היום (חדשות 2)

אסון הטביעה בסביון: משפחותיהן של שתי החברות הטובות בנות ה-10, שטבעו למוות בבריכה בבית פרטי בסביון, התקשו לעכל את הבשורה המרה. "אבל כבד נפל על העיר עם קבלת ההודעה על מותן הטראגי של שתי התלמידות", אמרה ראשת העיר בתום ביקור התנחומים במשפחותיהן של הילדות, שאף למדו יחד באותו בית ספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם שבורים, וההלם הוא גדול. לא ניתן לתפוס את האסון. זה הזמן שלנו כקהילה לתמוך ולסייע אחד לשני, ולהיות קשובים לילדים", הוסיפה ראשת העיר בשיחה עם חדשות 2 Online. "מיד עם היוודע דבר האסון, הוריתי על הקמת מרכז סיוע שיקשר בין גורמי הטיפול לתלמידים. אנחנו בקשר צמוד עם מנהלת בית הספר וצוותי היועצות, וכולנו קשובים לילדים".

במקביל, במשטרה מתגבר החשד כי הסיבה לטביעתן של השתיים היא קצר חשמלי במכשיר ניקוי הבריכות האוטומטי. מחקירת המשטרה עולה שהשתיים טבעו בבריכה, בעוד שסבתה של אחת מהן לא הייתה לידן. היא סיפרה לחוקרי תחנת מסובים מאוחר יותר כי נכדתה יודעת לשחות ועל כן לא יודעת איך היא טבעה.

כמו כן הוחלט בעיריייה, בתיאום עם משרד החינוך, לפתוח את בית הספר מחר (ד') בשמונה וחצי בערב עם צאת החג,  "כדי לקלוט תלמידים והורים המעוניינים להיפגש עם צוות בית הספר והיועצות שייתנו תמיכה", הסביר ראש העיר.

הרובוט שעל פי החשד גרם לקצר (חדשות 2)

"לא היה סיכוי להציל אותן"

סגנית מנהל המרכז הרפואי שניידר ד"ר אפרת ברון הר לב, שמתגוררת בסמוך ליישוב, קיבלה הודעה מאיחוד הצלה על החייאה שמתבצעת בשתי ילדות בבריכה פרטית בעיר, והגיעה מיד למקום. "כבר מהרגע הראשון ראיתי שהן בלי דופק ובלי נשימה", סיפרה לחדשות 2 Online.

"לא היה שום סימן חיים ולמעשה לא היה כל סיכוי להציל אותן, כנראה זו הייתה טביעה ממושכת במים עמוקים". לדבריה, ניתן היה להציל אותן אם הן היו נמשות קודם לכן מהמים. "הם היו שם עם בגדי ים על שפת הבריכה, וכנראה שהן שחו לבדן ואסור שזה יקרה", היא הבהירה.

"אסור להשאיר ילדים בכל גיל לבד בבריכה, בטח שלא בבריכה פרטית בלי מציל", הוסיפה ד"ר ברון הר לב. היא ציינה כי גם אם היה ילד אחר במקום – הוא היה יכול לקרוא לעזרה ולהציל אותן.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv