הרופאה שטיפלה בילדות שטבעו משחזרת: "לא היה סיכוי להציל אותן"

ד"ר אפרת ברון הר לב מבית החולים שניידר, המתגוררת סמוך לסביון, נסעה מיד כדי לנסות להציל את שתי הילדות שטבעו. בשיחה עם חדשות 2 Online היא שחזרה את האירוע הקשה: "הן טבעו במים עמוקים, אסור היה להשאיר אותן לבד"

אילוסטרציה (חדשות 2)

אסון הטביעה בסביון: סגנית מנהל המרכז הרפואי שניידר ד"ר אפרת ברון הר לב, שמתגוררת בסמוך ליישוב, קיבלה הודעה מאיחוד הצלה על החייאה שמתבצעת בשתי ילדות בבריכה פרטית בעיר, והגיעה מיד למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראיתי על הרשת של איחוד הצלה שיש החייאה אז נסעתי לשם מהר והצטרפתי לאחד הצוותים", סיפרה ד"ר ברון הר לב לחדשות 2 Online. "כבר מהרגע הראשון ראיתי שהן בלי דופק ובלי נשימה. לא היה שום סימן חיים ולמעשה לא היה כל סיכוי להציל אותן, כנראה זו הייתה טביעה ממושכת במים עמוקים".

זירת האירוע, היום (חדשות 2)

לדבריה, ניתן היה להציל אותן אם הן היו נמשות קודם לכן מהמים. "הם היו שם עם בגדי ים על שפת הבריכה, וכנראה שהן שחו לבדן ואסור שזה יקרה", היא הבהירה: "אסור להשאיר ילדים בכל גיל לבד בבריכה, בטח שלא בבריכה פרטית בלי מציל". היא ציינה כי גם אם היה ילד אחר במקום – הוא היה יכול לקרוא לעזרה ולהציל אותן.

מחקירת המשטרה עולה שהשתיים טבעו בבריכה, בעוד שסבתה של אחת מהן לא הייתה לידן. היא סיפרה לחוקרי תחנת מסובים מאוחר יותר כי נכדתה יודעת לשחות ועל כן לא יודעת איך היא טבעה. בין היתר נבדק חשד כי השתיים התחשמלו מרובוט ניקוי חשמלי שהיה בבריכה.

עובדת סוציאלית נשלחה למשפחות לצורך סיוע. בעיר בהן הילדות מתגוררות נבדקת האפשרות לפתוח מחר את בית הספר לצורך תמיכה בתלמידי השכבה.