שריפה בדרום: תושבי קיבוץ להב פונו

צוותי כיבוי רבים בליווי מטוסי כיבוי הוזעקו לשריפה שהתפשטה ביער להב, וחלק מתושבי קיבוץ להב פונו. לאחר מספר שעות הושגה שליטה על האש והתושבים הורשו לחזור לבתיהם

שריפה רחבת היקף פרצה היום (ג') ביער להב בנגב, והובילה לפינויים של תושבים רבים מקיבוץ להב הסמוך. אין נפגעים ולאחר מספר שעות הושגה שליטה על האש, והתושבים הורשו לחזור לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות כיבוי רבים, בליווי מסוקים, הוקפצו לשריפה שהתפשטה לשטח של כ-300 דונם ביער, ומתנדבים מאזר הר חברון הסמוך הגיעו לאזור מנת להושיט עזרה. 

תושבים שנזקקו לעזרה פונו (ארנון בוכבינדר, דובר צוות החירום של הקיבוץ)

"כל היישוב פועל כרגע על פי הנחיות המשטרה, שהורתה לפנות את כל התושבים", סיפר ארנון בוכבינדר, דובר צוות החירום של היישוב להב בשיחה עם חדשות 2 Online, לפני ההשתלטות על האש. "מי שיש ברשותו רכב נסע והתפנה בכוחות עצמו, והמועצה האזורית בני שמעון העמידה לרשותנו אוטובוסים כדי לפנות את התושבים הנוספים".

"עוברים בית-בית כדי לוודא שלא נשאר איש"

"ראש המועצה סיגל מורן מפקחת על המאמצים, ועד עכשיו פונו להערכתו למעלה מ-90% מאנשי היישוב", הוסיף בוכבינדר. "אנחנו עוברים כעת בכל בית כדי לוודא שלא נשאר אף תושב מאחור".

"ראש המועצה מפקחת על החילוץ" (קיבוץ להב)

מטוס כיבוי הוזעק לאזור (קיבוץ להב)

צמתים באזור נחסמו (ארנון בוכבינדר, דובר צוות החירום של הקיבוץ)

המשטרה חסמה צירי תנועה באזור, על מנת לאפשר את כיבוי השריפה ללא נפגעים נוספים: צומת דבירה בכביש 325 נחסם, כמו גם כל קטע הכביש שבין דביר ללהב. במשטרה הדגישו כי בשלב זה אין להיכנס ליער או לקיבוץ להב. "במידה ויש צורך להתפנות מתוך היער יש לעשות זאת דרך כביש 31 לכיוון לכיוון להבים- שוקת", נמסר מאגף התנועה.