לאחר סיכול הפיגוע - הפגנה בשומרון: "הטרור מרים ראשו"

רצף אירועי הטרור בשומרון, כולל הפיגוע הלילה, הובילו יותר מ-100 מתושבי האזור למחות נגד "הרמת הראש של הטרור". המפגינים חסמו את היציאה משכם ונשאו שלטים: "אבנים שווה טרור" ו"דם יהודי אינו הפקר"

לאור רצף האירועים האחרונים בצומת תפוח והשלכת האבנים היום (ג') ביהודה ושומרון, תושבי האזור יצאו להפגין ולחסום את היציאה משכם, בשל מה שהם מגדירים כ"הרמת ראש של הטרור הערבי". על פי הערכות המתנחלים יותר מ-100 בני אדם הגיעו להפגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל ההפגנה בכיכר הר ברכה הגיעו ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, נציגי מזכירויות היישובים יצהר, איתמר, אלון מורה וכן רבנים ותושבים. המפגינים נשאו שלטים: "די להבלגה", "אבנים שווה טרור" ו"דם יהודי אינו הפקר!".

ראש מועצת שומרון אמר לנוכחים כי לא ייתכן שהשגרה של התושבים היהודים תופר על ידי ארגוני טרור בעוד ידיו של צה"ל כבולות לטענתו. "צריך לתת לצה"ל לנצח והוא יכול לעשות כן", ציין. "אם לא יופסק הטרור אנחנו נרד לפה פעם אחר פעם ונחריף את המחאות".

רצף אירועים בשומרון (דובר יצהר)

מוקדם יותר הבעירו פלסטינים צמיגים ויידו אבנים בכביש 60 סמוך לצומת תפוח שבשומרון. שני אזרחים ישראלים נפצעו קל.

הלילה נורה למוות בצומת תפוח פלסטיני לאחר שפתח באש באמצעות אקדח לעבר כוח צה"ל שהוצב במקום. כתוצאה מהירי נפגע חייל מג"ב באורח קל. עם תחילת הירי חיילי צה"ל ומג"ב השיבו אש והצליחו לחסלו.

הרמטכ"ל בזירת התקרית, הלילה (דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ הגיע למקום האירוע דקות ספורות לאחר הירי. גנץ היה במהלך פעילות מבצעית בשומרון כאשר שמע על האירוע והגיע למקום. הוא הודה לחיילים על תושייתם ועל עבודתם הטובה בחיסול המחבל.

רק ביום שישי האחרון סוכל פיגוע בצומת תפוח. פלסטיני שהגיע למקום עורר את חשד לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום תפוח. האיש הגיע כשהוא לבוש במעיל ונושא עליו חגורת נפץ, הכוח השתלט עליו במהרה והעביר אותו לחקירה נוספת אצל גורמי הביטחון.