הנשיא פרס חוגג את שבועות: "לא להגזים בחג כדי לשמור על הדיאטה"

פעם רפתן - תמיד רפתן: הנשיא פרס קיבל בהתרגשות טנא ביכורים לשבועות מילדים שהם דור שלישי לרפתנים וחקלאים. אחרי שהנשיא שר ורקד עם הילדים, הוא הסביר כמה הוא גאה ברפת הישראלית וגם נתן כמה עצות תזונתיות לחג

חוגגים שבועות גם בבית הנשיא: הנשיא פרס ערך היום (ב') טקס הבאת ביכורים בבית הנשיא, וקיבל את סל הביכורים מילדים שהם דור שלישי של רפתנים וחקלאים מכל רחבי הארץ. פרס, שהיה רפתן בעבר בעצמו, אמר כמה הוא גאה בתעשיית החלב הישראלית ונתן גם עצות תזונתיות לימי החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרס, בחג השבועות השביעי והאחרון שהוא מעביר בבית הנשיא, קיבל מהילדים סל ביכורים עם מוצרי חלב ותוצרת חקלאית מרפתנים וחקלאים מרחבי הארץ. הילדים שרו לנשיא 'סלינו על כתפינו' והנשיא הצטרף אליהם ואמר: "גם אני רפתן לשעבר ורואה צאן, ואני יודע כמה קשה עבודתכם וכמה היא מספקת. אני גאה ברפת הישראלית ובחקלאות הישראלית.

"הרפת הישראלית זוהי רפת היי-טק, לא סתם רפת. אני רוצה לאחל חג שבועות שמח לכל בית ישראל ולמסור את הערכתי הגדולה לחקלאים ולרפתנים על הצירוף בין אהבת הארץ והטכנולוגיה". הנשיא גם המליץ לשומרי המשקל שלא להגזים בחג עם הגבינות כדי לשמור על הדיאטה".

כשהיה פרס בן 20, שימש פרס כרפתן ורועה צאן בקיבוץ אלומות, כחלק מההכשרה הקיבוצית שלו. בכל הקריירה הארוכה שלו הזכיר רבות פרס את תקופתו בקיבוץ, ואמר שגם בתקופות מאוחרות יותר הוא נהנה לצאת לטבע ולעבוד עם חיות משק.