בן שנה וחצי נחנק במיטתו בפעוטון - ומת

טרגדיה בפעוטון פרטי בכפר סבא: תינוק כבן שנה וחצי נחנק בעת ששכב במיטתו. הגננת מצאה אותו חסר הכרה. צוות של מד"א הוזעק למקום והחל לבצע בו פעולות החייאה אך בבית החולים נקבע מותו

אסון בשרון: תינוק כבן שנה וחצי נחנק אחר הצהריים (ב') למוות במיטתו בפעוטון בבית פרטי בכפר סבא. ככל הנראה הוא נמצא מחוסר הכרה על ידי צוות המקום, שהזעיק ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד הגעת הצוות הרפואי לפעוטו, תדרכו הפראמדיקים את הגננת בטלפון כיצד לסייע לו. כשהגיעו למקום הם ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך כל מאמציהם עלו בתוהו ומותו נקבע בבית החולים מאיר שבעיר. 

אוהד ביין, פראמדיק מגן דוד אדום שהגיע למקום, סיפר על השתלשלות האירועים: "התקבלה קריאה על תינוק מחוסר הכרה. במקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ של מד"א למקום, תדרכה הפראמדיקית במוקד כיצד לבצע פעולות החייאה. הגענו למקום בתוך דקות ספורות ומצאנו את התינוק על שולחן החתלה כשהוא מחוסר הכרה, ללא נשימה ודופק.

"הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו הנשמות, עיסויים ותרופות ובהמשך פינינו אותו לבית החולים, שם המשיכו הרופאים להיאבק על חייו אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו". במשטרה שללו בשלב זה חשד לפלילים מצד אנשי צוות הגן.

לפני כשבוע נקבע ביחידה לטיפול נמרץ ילדים שבבית החולים דנה בתל אביב מותו של התינוק זוהר ארגז, בן 11 חודשים, שטבע בביתו שבעיר.

המטפלת של זוהר ואחיו התאום מאור השאירה אותם לזמן קצר באמבטיה לבד - ואז אירע האסון. במשך חמישה ימים נלחמו הרופאים על חייו - אך ללא הועיל. משפחתו החליטה לתרום את איבריו להצלת חייהם של ילדים אחרים.