מנכ"ל נמל אשדוד עצר הליך העסקת קרובים של עובדים

בצל חשיפת פרשת השחיתות בנמל, הורה המנכ"ל יצחק בלומנטל לעצור את הליך גיוסם של קרובי משפחה של עובדים ולהעסיק כחלופה עובדים זמניים. החלטה זו נתקבלה לאחר שבאחד ממכרזי הגיוס אותרו שני קרובי משפחה של חברי הוועדה האמונה על קליטת עובדים. בוועד העובדים תוקפים: "המנכ"ל מצטרף לרוקדים על הדם"

מנהל תקין או פגיעה בעבודה מאורגנת? (יח"צ נמל אשדוד)

על רקע המשך חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד, עצר היום (ב') מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל, את הליך גיוס העובדים מקרבה ראשונה והורה על העסקת עובדים זמניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההנחיה ניתנה, לאחר שבהליך המכרז לגיוס סוורים חדשים לנמל נמצאו שני מועמדים שהעסקתם עמדה בניגוד עניינים מתוקף היותם קרובי משפחותיהם של שניים מיושבי הוועדה שאמורה להכריע בעניין קליטתם.

בעקבות הגילוי שיגר מנכ"ל הנמל מכתב דחוף ליו"ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן, שבו הבהיר כי יש צורך בגיוס עובדים זמניים כדי שננמל יוכל להמשיך לפעול. "הנני מכיר בעבודה המאורגנת ובהסכמים הקיבוציים עליהם חתום הנמל", כתב בלומנטל. "עם זאת, אנו זקוקים לגיוס עובדים זמני מהיר במטרה לממש את הפוטנציאל של הנמל".

מנכ"ל הנמל הוסיף שהנהלת הנמל תפעל לגיבוש הליך מיון חדש למאות המועמדים במכרז, תוך שמירה על הליך שוויוני והקפדה על טוהר המידות וניקיון הכפיים של חברי ועדת הקליטה.

"מנצלים את הפרשה לביצוע מחטף" (פלאש 90, יוסי זמיר)

"המנכ"ל - רוקד על הדם"

בוועד עובדי הנמל תקפו בחריפות את המהלך וטוענים כי המנכ"ל מנצל את הפרשה שמעיבה על העובדים כדי לפגוע בעבודתם. "מנכ"ל הנמל מנסה להצטרף ל'רוקדים על הדם' ולנצל אווירה ציבורית טעונה ועוינת כנגד עובדיו, כדי לבצע מחטף ולפגוע בעבודה המאורגנת", נכתב בהודעה שהפיץ הוועד. "מרגע כניסתו לתפקיד המנכ"ל הזמני של הנמל, מנסה בלומנטל לחבב עצמו על שר התחבורה ועל אמצעי התקשורת, באמצעות פגיעה מתמשכת בעובדי הנמל כי 'דמם הרי הותר'. ועד העובדים יפעל כנגד כל כוונה של כל גורם שהוא, שירצה לפגוע בעבודה המאורגנת ובעובדי הנמל".

בהנהלת הנמל מיהרו לדחות את טענות הוועד ומסרו כי המנכ"ל בלומנטל נחוש לפעול על מנת לתקן את מערכת יחסי העבודה בחברה על פי כל כללי המנהל התקין ועל פי החוק, לרבות כל הקשור בהליכי קליטת עובדים חדשים. עוד הוסיפו כי בלומנטל לא יירתע מהניסיונות להכפיש את שמו על ידי ראשי ועד העובדים בנמל, וכי כל ניסיון להוציא את דיבתו של בלומנטל רעה ייתקל בתביעה על הוצאת לשון הרע ובהליך משפטי.