בשל עיצומי נהגים: שיבושים ב"קווים"

נהגי החברה משבשים את תנועת האוטובוסים באזורי רמלה, לוד, פתח תקווה, מודיעין ומודיעין עילית כאות מחאה על תנאי העסקתם. בהנהלת החברה זועמים: "'קווים' מוחה על כך שבו בזמן שמתנהל משא ומתן הנערך בתום לב מצד הנהלת החברה, בוחר קומץ של נהגים לנקוט פעולות מיותרות, חד-צדדיות ובריוניות"

שיבושים ב"קווים". ארכיון (חברת קווים)

נהגי חברת התחבורה הציבורית "קווים" משבשים היום (א') את פעילות האוטובוסים עד השעה 14:00 במחאה על תנאי העסקתם ובשל לחצים שמפעילה ההנהלה בעקבות רצונם להתאגד. השיבושים יורגשו בכל האזורים שבהם פועלים קווי החברה, אך בעיקר באזור רמלה, לוד, פתח תקווה, מודיעין ומודיעין עילית. גם מחר צפויים השיבושים להימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחברת "קווים" נמסר בתגובה לצעדים שבהם נוקט ועד העובדים, כי "'קווים' מוחה על כך שבו בזמן שמתנהל משא ומתן הנערך בתום לב מצד הנהלת החברה, בוחר קומץ של נהגים מאשכול אזורי בודד, שלא נבחר על ידי עובדי החברה ואינו זוכה לתמיכת כלל נהגי החברה, לנקוט פעולות מיותרות, חד-צדדיות ובריוניות של השבתת שירות חיוני במדינת ישראל וזאת בשעות שיא הביקוש של יום ראשון בבוקר ובסמוך לחג השבועות".

בחברה הדגישו שנהגי "קווים" מקבלים את שכר הבסיס שהוא מבין הגבוהים בתחבורה הציבורית בישראל כאשר תנאי ההעסקה בחברה הם על פי החוק. "החברה דוחה מכל וכל את ניסיון הוועד לצייר מצג שווא כאילו אין המצב הוא כזה וזו הסיבה לפעולות שננקטות על ידו", נמסר בהודעת התגובה. "יצוין כי בשנים האחרונות התנהלו מספרי משאים ומתנים על הסדרים קיבוציים בתחבורה הציבורית בישראל, אף לא אחד מהם נוהל על חשבון ציבור על ידי השבתה של השירות החיוני, ועוד בשעות שיא הביקוש".

עוד צוין, כי "חברת 'קווים' לא תיתן למיעוט מקרב נהגי החברה למנוע שירות תחבורה ציבורית נדרש וחיוני במדינת ישראל וקוראת לוועד להמשיך המשא ומתן בין הצדדים ללא צעדים חד צדדים על חשבון הציבור, כפי שסוכם בתחילת המשא ומתן".